Значення м'яких іграшок для дитини

М'які іграшки. Як показують спостереження, дітям, що смокчуть палець, більш властива глибока прихильність і до м'яких іграшок. Дитина, регресуючи (повертаючись) до відчуттів дитячого віку, намагається доповнити задоволення від смоктання радісним відчуттям від погладжування чогось м'якого і теплого.

У деяких дітей розвивається глибока прихильність до певних речей, яка іноді триває не один рік. В інших дітей пристрасть не така сильна, а з часом і зовсім згасає. А ще інші час від часу міняють предмет своєї прихильності.

Сильні почуття дитини до м'якої іграшки, речі одягу чи просто ганчірочки створюють певні проблеми для матері Дитя не бажає ні на мить розлучатися зі своєю іграшкою. Поступово вона брудниться, зношується, перетворюється на лахміття. Малюк бурхливо висловлює свій протест, коли намагаються випрати або почистити іграшку, не дозволяє замінити її на іншу. Справжньою трагедією стає втрата речі, яку вій обожнює, - упродовж багатьох годин після цього ніяк не виходить приспати дитину.

Гадаю, що не треба змушувати малюка відмовлятися від свого захоплення (часто такі спроби взагалі приречені на неуспіх). Щоправда, мені відомо, що деякі мами завдяки винахідливості і твердому характеру змогли вирішити справу миром: вони від самого початку домоглися згоди дитини, щоб улюблена річ перебувала десь у дитячій кімнаті або взагалі в домі, але не постійно у неї в руках.

Є й інший шлях: потихеньку, поки дитина спить, забрати в неї іграшку, вимити і висушити її, не чекаючи, поки вона перетвориться на брудну грудку, що погано пахне. (Часто малюк Ідентифікує іграшку не тільки за її зовнішнім виглядом, а й за запахом.) Виходом зі становища стане копія іграшки або ганчірки; час від часу ви мінятимете їх одна на одну, про що дитина і не здогадається. Звичайно, купуючи іграшки для 3-6-місячної дитини, ви не в змозі передбачити, яка з них стане в неї улюбленою в півтора року. Крім того, неможливо за ніч випрати і висушити більш-менш велику іграшку. Тому вичистіть її хоча б зовні за допомогою мила й щітки і висушіть феном.

Чи вважати залежність дитини від улюбленої іграшки шкідливою звичкою? Гадаю, нічого страшного в цьому немає, крім незадоволення батьків її неохайним зовнішнім виглядом. У будь-якому разі ви навряд чи зможете запобігти появі предмета обожнювання у малюка. Будь-яка дитина до року отримує в подарунок м'які іграшки, та або інша може стати незамінною для неї лише після досягнення півтора року. Процес іде поступово, і до батьків доходить лише його результат. Більшість дітей утрачають залежність від улюбленої м'якої іграшки у віці 2-5 років, хоча деякі не відмовляються від своєї прихильності і набагато пізніше. Можна рекомендувати батькам зрідка (кілька разів на рік) спокійним тоном нагадувати, що коли-небудь ваш син або донька виростуть і ця іграшка їм буде не потрібна. Такі ненав'язливі заяви допоможуть дітям, що природно хочуть: швидше стати дорослими, якомога швидше відмовитися від улюбленої речі.