Дивні звички дитини. Поклони, колихання, повороти голови і кивки.

Поклони, колихання, повороти голови і кивки. Іноді, сидячи на стільці, дитина робить різкі рухи, неначе кланяється, так що стілець аж хитається. Інші рухи — колихання — вона здійснює, спираючись на руки і коліна. Якщо вона колихається у своєму ліжечку на коліщатках, то ліжко починає рухатися, а коли доїде до стіни, ви почуєте, як його спинка монотонно довбає перешкоду. Лежачи на спині, дитина іноді раз по раз повертає голову то ліворуч, то праворуч або робить рухи-головою назад і вперед, ударяючись при цьому лобом або потилицею об слинку колиски. Ця звичка особливо засмучує батьків. У них виникає підозра, чи є в дитини взагалі мізки в голові, а якщо є, то чи не пошкодить вона їх, стукаючи головою об спинку ліжка?

Що ж ховається за всіма цими нескінченними ритмічними рухами? Навряд чи дамо ми всеохоплюючу відповідь, але певні думки з цього приводу здаються мені цікавими. Подібні звички з являються у дитини наприкінці першого року життя; тоді в дитини природним чином розвивається відчуття ритму, яке згодом змушує її рухатися в такт музиці. (Можливо навіть, що ці рухи закладають основу ритму під час ходьби.) Мені здається, що звичка ритмічних рухів частіше виявляється у хлопчиків, оскільки їхня нервова система більш збудлива.

Діти починають ритмічно рухатися в моменти втоми, неспокою, перед сном, тобто ці рухи відіграють ту саму роль, що й смоктання пальця, прогладжування м’яких  іграшок: вони допомагають заспокоїти нервову систему, повернутися в часи дитинства, коли мама заколисувала їх, носила на руках.

Якщо дитина б'ється головою об спинку ліжка, прикріпіть до неї подушку або інший м'який предмет, щоб вона не набила ґулю. Один татусь вирішив проблему, знявши дерев'яну стінку ліжка і затягнувши це місце шматком цупкої тканини. Якщо ваша дитина колихається, створюючи нестерпний гуркіт у всьому домі, із, зовнішнього боку колиски укріпіть амортизатори у вигляді подушок або шматків м'якої гуми чи зафіксуйте ліжко біля стіни, помістивши між стіною і ліжком прокладку-амортизатор.

У будь-якому разі я б не намагався карати дітей з метою відучити їх від подібної звички.