Виховання дітей у віці від 3 до 6 місяців

З перших  днів появи на світ дитини, мама та тато мріють, щоб вона була здоровою, розумною та вихованою. Виховання дитини – це мистецтво, адже тут потрібні витримка, гнучкість, кмітливість, індивідуальний підхід, почуття міри і безмежна любов.

Процес виховання малюка слід починати з самого народження. З перших днів життя у дитини поступово виробляються умовні рефлекси, які в подальшому формують звички, поведінку і навіть особливості характеру.

При вихованні у віці від 3 до 6 місяців необхідно:

- організувати розпорядок дня;

- виховувати зорове і слухове сприйняття;

- розвивати уміння брати і утримувати іграшки;

- розвивати рухи, які необхідні для повзання;

- розвивати голосові реакції.

Організація розпорядку дня це правильне чередування годування, сну і неспання. Необхідно, щоб дитина швидко засинала, міцно спала і спокійно пробуджувалась. Для цього потрібно привчити малюка  лягати і вставати в один і той же час.  

Дитина у віці від 3 до 6 місяців не бажає тільки лежати, а прагне ближче познайомитись із навколишнім середовищем. На цьому етапі необхідно давати нові іграшки, включати для прослуховування музику та постійно спілкуватися.

Іграшки повинні бути більш різноманітні (різної форми, величини, забарвлення, фактури). Потрібно використовувати звукові іграшки, вони дозволяють дитині розрізняти звуки та досліджувати їх як предмет. Від таких занять з іграшками  дитина отримує багато позитивних емоцій. Проте не слід перевантажувати ігровий простір дитини різними іграшками. Краще дайте їй дослідити одну, а після цього пропонуйте іншу іграшку. Обов’язково виділіть місце для проведення ігор.

Важливим елементом виховання є спілкування. Мама, яка для дитини є найважливішою людиною, повинна постійно з нею спілкуватися, адже мамин голос допомагає засвоїти звуки мови та відтворювати їх. Мова повинна бути виразною та з ніжною інтонацією.  Важливо, щоб мама співала колискові пісні, слухаючи які дитина не тільки заспокоюється й швидко засинає, а й розвиває мовлення та пам’ять. Також потрібно коментувати всі свої дії, хоча дитина ще не розуміє слів, про те гарно сприймає ласкаві слова.

Від 3 до 6 місяця життя розвиваються голосові реакції, які проявляються в гуканні та  белькотінні. Вони сприяють розвитку голосового апарату. Саме такі гортанні звуки «а», «о», «ги» поступово змінюються на «ма», «ба», «та» та ін. З цих складів в подальшому формується мова дитини.

Для розвитку голосових реакцій потрібно постійно спілкуватися з дитиною, підтримувати її лепет, вимовляти ті звукові склади, які дитина зможе повторити, чергувати порядок звуків у складах.  Заохочуйте дитину зі складів формувати свої перші слова.

В цьому ж періоді розвиваються уміння  брати і утримувати іграшки та рухи, які необхідні для повзання.

У віці 3-х місяців дитина тягнеться руками до предмета, який її зацікавив з метою пощупати, взяти в рот. Спочатку не все вдається так як  рухи ще не плавні, проте бажання схватити іграшку зміцнює мускулатуру рук. До кінця 5-го місяця  дитина може вільно взяти іграшку спочатку двома руками, а потім однією. Всі ці навики мають велике значення, вони служать основою для нових рухів. Також в цьому періоді дитина лежачи на животі може високо піднімати верхню половину тулуба, опираючись на долоні випрямлених рук. В такому положенні цікавіше вивчати навколишнє середовище та починати тренуватись перед повзанням. До кінця 6-го місяця дитина повністю опановує перевертання зі спини на живіт і назад. Перші спроби повзання – це може бути повзання на зад. Не варто панікувати, поступово дитина почне вільно повзати. Вкрай не рекомендується допомагати дитині сідати, обкладаючи її подушками. Такий пасивний стан негативно впливає як фізичний , так і на психічний розвиток.

Виховання дітей у віці від 3 до 6 місяців надзвичайно важливе