Виховання дітей у віці від 6 до 9 місяців

Дитина грається пірамідоюРозвиток дитини та відношення її до навколишнього середовища залежить від виховання. У період від 6 до 9 місяців у дитини формуються смаки, звички, тому батьки у процесі виховання повинні:

- організувати режим дня з трьохразовим денним спанням;

- формувати у дитини правильне розуміння мови;

- розвивати рухи та готуватися до перших самостійних кроків.

В цьому віці дитина розуміє мову дорослих. На запитання «де знаходиться?», вона шукає поглядом предмет, а знайшовши показує пальцем. З часом дитина знаходить не один, а декілька предметів, незалежно від їх розташування.

Повторюйте з дитиною склади, які вона вже засвоїла та пробуйте нові. Розглядайте різні картинки, показуйте зображення,  промовляючи: «жабка каже «ква-ква», киця каже «няв-няв», собачка каже «гав-гав»».

У другому півріччі життя організовуйте перші ігри, такі як «хованки», «доганяли», «ладусі». Проводьте ігри з м’ячем, кубиками, пірамідками. Такі заняття приносять малюкам радість, сприяють розвитку. До кінця 9-го місяця  ігровий простір урізноманітнюється, дитина намагається отримати результат: складає пірамідку, розбирає кубики, кидає із задоволенням м’ячик мамі.

Повзання в цьому віці сприяє розвитку координаційних рухів. Ті діти, які повзають, раніше самостійно сідають. Великим досягненням дитини є намагання самостійно встати. Після того, як це вдається вона тримаючись за опору однією рукою  вчиться ходити біля ліжка, манежу, тобто рухається вперед.