Виховання дітей у віці від 9 місяців до року

Дитина грається кубикамиВиховання у віці від 9 місяців до року надзвичайно важливе, оскільки дитина з кожним днем змінюється: з’являються нові звуки, прорізуються зубки та проявляється характер.

При вихованні у віці від 9 місяців до року батькам необхідно:

-         розвивати дрібну та велику моторику;

-         розвивати слухове сприйняття та розуміння мови;

-         виховувати творчість, допитливість;

-         розвивати комунікативні навички, вміння ділитись;

-         виховувати впевненість у собі.

Для розвитку дрібної моторики необхідно залучати більш складні іграшки: кубики з малюнками, формочки для пісочниці, пірамідки з кілець та ін. Такі заняття в подальшому впливають на формування мови дитини. Розвиток великої моторики допомагає зміцнити м’язи, розвивати гнучкість, розширювати середовище спілкування. Так в 10 місяців дитина добре повзає, злазить з дивана, легко переходить від однієї опори до іншої, стоячи підстрибує.

Обов’язково розвивайте слухове сприйняття. Намагайтесь розмовляти поблизу дитини, біля ліжечка, манежу. Включайте приємну мелодійну музику, гру різних музичних інструментів. Слід навчити дитину знаходити джерело звуку, для цього прогулюючись по вулиці звертайте увагу на різні звуки: сигнал автомобіля, гавкіт собачки, спів пташки та ін. Пам’ятайте, що вміння слухати сприятиме швидкому розвитку мови.  

Спілкуючись з дитиною показуйте різні предмети, називайте їх, давайте маленькі доручення: «подай м’ячик», «зроби ладусі», «віднеси мамі іграшку». Робиться це з метою, щоб дитина запам’ятала та повторила слова.

Необхідно щоб дитина чула правильну мову, тобто недопустимо «сюсюкання», перекручення слів, адже це може призвести до неправильної вимови.

У цей період коло спілкування дитини поступово збільшується (ровесники в пісочниці, дяді, тьоті). Дитина відразу реагує на нових людей, до привітних вона тягнеться, а похмурих та серйозних на вигляд сприймає насторожено. Спілкування з ровесниками в цей період можуть бути різні. Дуже часто дитина хоче іграшку, якою грається інша дитина, тому мама повинна пояснити, що так себе вести неможна та відволікти увагу іншою іграшкою.