Підготовка грудей до годування дитини

Підготовка грудей до годування дитини

Догляд за молочними залозами має бути особливо старанним. Правильний догляд забезпечує нормальне годування, а отже і нормальний розвиток дитини і запобігає утворенню тріщин сосків і запалення грудей під час годування. Перш за все треба стежити за чистотою і сухістю шкіри під грудьми і підтримувати їх бюстгальтером. Молочні залози з початку вагітності треба обмивати один раз на день теплою водою та витирати насухо. Рекомендують майбутній мамі також приймати повітряні ванни, для цього необхідно груди потримати відкритими при кімнатній температурі протягом 5-8 хвилин.

За п’ять тижнів до родів вагітна може починати робити  масаж молочних залоз.

Масаж складається з трьох прийомів:

- перший прийом масажу: за ходом відповідних лімфатичних шляхів обома руками роблять два-три поглажування від середини грудей зверху молочних залоз у напрямі до підключичної ділянки і до плеча і знизу молочних залоз до пахвових ділянок;

- другий прийом: другою рукою роблять декілька кругових поглажувань грудей , не торкаючись сосків.

- третій прийом: правою рукою підтримують праву грудь і злегка піднімають її вгору, ліву руку кладуть зверху, не торкаючись навколососкового кружка, після чого обома руками одночасно натискають на молочну залозу вбік грудної стінки. Такі ж дії проводять і з лівою молочною залозою. У ти випадках, якщо у вагітної плоскі, втягнуті соски, їх обов’язково потрібно витягувати. Для цього сосок захоплюють чисто вимитими руками й обережно витягають протягом декілька хвилин два рази на день.

Прикладіть всі зусилля, щоб підготувати груди до годування, тому що мамине молоко найкраще   для повноцінного росту та розвитку.