Визначення наявності вагітності

Визначення наявності вагітності

Визначення наявності вагітності є найважливішим і далеко не завжди, в ранніх строках її, легким завданням. Існує цілий ряд ознак,які поділяються на:

  • сумнівні(збільшення живота, перепади настрою, сонливість, постійне бажання їсти);
  • вірогідні(припинення менструацій, розпушеність і синюшність зовнішніх статевих органів, нудота, блювання, пігментація, збільшення розмірів грудних залоз,  незначні кров’янисті виділення, прискорене сечовипускання, реакція на їжу);
  • певні .

Розглянемо їх детальніше

Збільшення живота

Іноді жінка відчуває збільшення живота та безболісну пульсацію в області промежини. Відбувається це через 8 тижнів після запліднення. Також не варто забувати, що можливою причиною таких симптомів є міома, перистальтика кишечника.

Постійне бажання їсти

В першому триместрі вагітності в багатьох жінок посилюється апетит.Така зміна пов’язана  із зародженням нового життя. Проте не завжди це є ознакою вагітності, а може свідчити про наближення менструації, стрес та невідповідну дієту.

Сонливість

На ранніх термінах вагітності підвищується в крові рівень гормону прогестерону і як наслідок з’являється слабкість та сонливість. Якщо у жінки немає хронічного не висипання, то це є однією з ознак вагітності.

Припинення менструацій

При настанні вагітності у жінки спостерігається затримка місячних.Сама по собі затримка місячних - ще не ознака вагітності, тому при затримці менструації на 1-2 дні і більш можна зробити тест для визначення вагітності. Іншими можливими причинами припинення менструації може бути втома, стрес, хвороба, годування грудьми та ін.

Збільшення розмірів грудних залоз

Однією із ранніх ознак вагітності, яка проявляється уже через декілька днів після запліднення є збільшення розмірів грудних залоз. При цьому груди можуть реагувати на кожнийдотик. Іншими можливими причинами може бути приймання протизаплідних таблеток, наближення менструації.

Нудота, блювання

Через 2-8 тижнів після запліднення може з’явитися ранішня нудота (а також і в любий час дня). Жінки при цьому реагують на запахи, страждають від токсикозу.При цьому варто пам'ятати про те, що нерідко ці ж симптоми дають про себе знати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Всі перелічені ознаки можуть вказувати на настання вагітності. Помітивши їх, жінка повинна звернутися до лікаря для підтвердження вагітності (отримання певних ознак). Через 4-6 тижнів після запліднення при ультразвуковому дослідженні в матці візуалізується плід, визначається помітна серцева діяльність ембріона. Якщо результатів ультразвукового дослідження недостатньо лікар призначає аналіз наХГЛ(хоріонічного гонадотропіну людини). За рівнем вмісту  ХГЛ в крові можна визначити вагітність або її відсутність.