Фізкультура для вагітних: комплекс гімнастичних вправ

Фізкультура для вагітних

Спортивні вправи, зв’язані з великим фізичним напруженням, підніманням ваги, стрибками, майбутнім мамам не дозволяються. В той же самий час щоденні гімнастичні вправи дуже корисні, особливо для вагітних розумової праці або для працюючих у закритих приміщеннях. Така фізкультура розвиває організм, поліпшує роботу серця, легень, шлунково-кишкового тракту і, зміцнюючи м’язову систему, особливо м’язи живота і тазові м’язи, забезпечує кращі умови для пологів.

Комплекс гімнастичних вправ для вагітних.

1. Вагітна, лежачи на спині з руками навхрест складеними на грудях, тримаючись ступенями ніг за перекладку спинки ліжка, поступово піднімає верхню частину тулуба до сидячого положення, після чого повільно опускаючись, переходить до початкового положення. Повторіть цю вправу 5 разів. При підніманні – вдих, при опусканні – видих.

2. Лежачи на спині, тримаючись руками за спинку ліжка і упираючись п’ятками , вагітна прогинає тулуб догори і, опускаючись, повертається в початкове положення. Повторити 5 разів. При підніманні – вдих, при опусканні – видих.

3. Лежачи на спині, з руками навхрест складеними на грудях, вагітна піднімає по черзі то ліву, то праву ногу. Повторити цей рух кожною ногою 5 разів. Дихання вільне, глибоке.

4. Лежачи в тому ж положенні, піднімати по черзі то одну, то другу ногу і робити ними колоподібні рухи. Проробити кожною ногою по 5 кіл. Дихання вільне, глибоке.

5. Стоячи лицем до стола, упираються долонями рук об його край і, згинаючи і розгинаючи руки, наближаються грудьми до стола і віддаляються від нього. Проробити цей рух 5 разів. При опусканні – вдих, при підніманні – видих.

6. Вихідне положення стоячи, руками на поясі. Піднімаючись на носках, повільно присідають з розведеними колінами. Потім повертаються до вихідного положення. Проробити цей рух 5 разів. При опусканні – вдих, при підніманні – видих.

7. Перед кожною вправою і наприкінці їх треба проробити дихальні рухи: лежачи на спині, з руками витягнутими вздовж тіла, роблять глибокі вдихи і видихи через ніс. Повторити вдихи і видихи по 5-6 разів.

Пам’ятайте, що займатись фізкультурою можна лише тоді, коли вагітність протікає нормально та немає загрози життю дитини.