Небезпечні фактори на які наражається вагітна

Засоби для чищення

Слідкуючи за чистотою в помешканні обережно користуйтесь дезінфікуючими засобами й різними хімічними речовинами. Якщо засіб для чищення виділяє гострий запах, постарайтесь не вдихати його. Користуючись такими засобами добре провітрюйте приміщення. Намагайтеся не змішувати хімікати, в основі яких аміак та хлорка, оскільки така суміш виділяє отруйні пари. Надівайте резинові рукавиці при прибиранні, вони захистять руки від ушкодження і проникнення токсичних хімікатів через шкіру.

Ремонт

По можливості відкладіть ремонт до кращих часів, так як постійні бруд та пил ведуть до нервових потрясінь, які категорично протипоказані вагітній. Пам’ятайте, що фарби, лаки та інші матеріали для ремонту токсичні, у них міститься певна кількість свинцю та ртуті, які викликають запаморочення та нудоту. Якщо ж без ремонту не обійтися, то по крайній мірі приймайте в ньому участь як керівник, а не виконавець.

Домашні улюбленці

Домашні улюбленці також можуть наражати вагітну на небезпеку. Так, наприклад кішка може бути переносником токсоплазмозу. Токсоплазмоз – це паразитарна інфекція, що викликається таксоплазмами, які містяться в калі кішки. Тому в період планування вагітності  та під час вагітності перекладіть обов’язки по прибиранню котячого туалету на когось із членів сім’ї. Не гладьте сусідських котів та ретельно мийте руки після контакту з «друзями нашими меншими».

 Домашні обов’язки

Щоденні домашні обов’язки можуть негативно позначитись на здоров’ї мами і дитини, тому по можливості поділіться ними з татом та близькими. Стосується це в першу чергу приготування їжі, адже довге стояння біля плити  може спричинити набряки, варикоз, погіршення венозного відтоку. Будьте обережні з побутовими приладами (мікрохвильовка, електричний чайник та ін.).  Не перестарайтеся у своїх прагненнях до ідеальної чистоти. Необхідно дотримуватись чистоти в помешканні, але не забувайте, що важливішим для мами є повноцінний відпочинок та прогулянка на свіжому повітрі.

Шкідливі звички

Вагітна жінка, яка хвилюється за здоров’я своєї дитини, повинна відмовитись від куріння та алкоголю під час вагітності. Ці шкідливі звички призводять до порушень функції плаценти, затримки розвитку плода, підвищують ризик передчасних пологів і мертвонародження.  Нікотин і алкоголь проникають через плаценту й порушують нормальне формування органів і систем плоду.