Харчування дітей другого року життя

Правильне харчування дітей другого року життя дуже важлива складова режиму дня. На другому році життя темпи росту дитини сповільнюються. Отже, потреба в білках зменшується; на 1 кг. маси тіла їх має припадати 4-4,5г. Співвідношення між білками, жирами і вуглеводами має бути 1:1:4. 75% засвоєних білків повинні бути тваринного походження і 25% - рослинного. Жири, в основному тваринного походження, мають входити до харчового раціону дитини в такій кількості, як і білки (у тваринних білках містяться амінокислоти, з яких будуються білки дитини).

 Потреба дитячого організму у вуглеводах у цьому віці досить велика (вони є основним джерелом енергії): на 1 кг. маси тіла припадає 14-15г.  Найбільше вуглеводів у солодощах та фруктах. Краще давати фрукти такі як мандарини, апельсини, сливи, персики. Також давайте каші різних видів та не зловживайте манною кашкою. Хліб можна давати, як білий так і чорний.

Добова калорійність харчового раціону дітей повинна дорівнювати 1100-1500 ккал., що становить 1200-1300 г/мл. Добовий раціон повинен по можливості рівномірно розподілятись на чотири прийоми.

Найбільш калорійним має бути обід. На сніданок повинно припадати близько 30% добової калорійності, на обід – 40%, на полудень – 10-15%, на вечерю -  20-25%.

Харчування повинно бути мішаним, мають входити продукти як тваринного, так і рослинного походження. Важливо, щоб їжа була смачною і різноманітною, тільки за цієї умови вона містить всі необхідні поживні речовини і викликає апетит. Щоб їжа була смачною і сприяла виділенню травних соків, вживаються приправи, соуси, кислі та солоні закуски.

Під час їди повинна бути спокійна обстановка, бо всяка побічна діяльність мозку може порушувати нормальне травлення. Тому в приміщенні, де дитина приймає їжу (переважно кухня), потрібно створити затишну обстановку.  Обов’язково привчайте дитину до власного посуду. Посуд в якому подається їжа, має бути  безпечним, невеликих розмірів, приємного вигляду та подобатись дитині. Між подачею першої та другої страви не повинно бути великих перерв. Під час їди потрібно підтримувати у дитини хороший настрій.