Як правильно виробити режим дня для дітей першого року життя

Основною умовою правильного виховання дитини першого року життя є своєчасне вироблення режиму дня, від якого залежить як фізичний, так і психічний розвиток. На хороший емоційний стан і активність вашої крихітки впливають своєчасне годування, сон, правильна організація активного неспання. Правильний режим дня запобігає виробленню різних шкідливих звичок: засинання під час колихання, ссання пустушок та ін.

До чотирьох-п’яти тижнів намагайтесь встановити правильний режим, при якому раціонально чергуються сон, годування та неспання. При такому режимі приблизно на початку другого тижня дитина сама прокидається для годування. Поступово після годування починає виникати спокійне активне неспання, тривалість якого зростає до 40 хвилин, потім до години. Під час активного неспання необхідно організовувати ігри , рухи, дії з предметами, спілкуватися з дитиною, а для швидкого засинання і глибокого сну потрібно організовувати сон на свіжому повітрі. Час, коли можна починати виносити дітей на свіже повітря, залежить від стану їхнього здоров’я, пори року, кліматичних умов. Восени, взимку і рано навесні дитину потрібно привчати до свіжого повітря поступово.

Дітей до тримісячного віку найкраще годувати 7-6 раз на добу. У перші два місяці період активного неспання спочатку становить годину, а з трьох місяців – півтори години, нічний сон – 11-10 годин. Залежно від стану дитини, побутових умов і зайнятості матері режим дня можна корегувати, але ні в якому разі не можна змінювати інтервали між годуванням, тривалістю сну і активним неспанням. Купання можна використовувати як хороший засіб для зміцнення нічного сну дитини.

Під час гігієнічних процедур розмовляйте з дитиною спокійно та лагідно, при цьому покладіть її на живіт на короткий час. Це активізує її, сприяє розвитку, полегшує перехід від неспання до сну.

Після  годування дитина повинна проводити час активного неспання в просторому ліжечку або з двомісячного віку в манежі. Це важлива умова своєчасного і нормального розвитку дитини. При цьому малеча отримує багато вражень: бачить дорослих, активно рухається, грається іграшками.

Починаючи з дво-тритижневого віку дитини необхідно дбати про розвиток у неї зору, слуху, і позитивних емоцій. Для цього під час гігієнічного догляду, підготовки до годування і активного неспання ласкаво розмовляйте з дитиною. Починаючи з першого місяця рекомендується вішати над дитиною іграшки різних кольорів і різної форми, на відстані 50 см від дитини. Низько підвішена іграшка може спричинити косоокість. Доцільно вішати одну одноколірну іграшку діаметром 6-8 см і час від часу іграшки змінювати.