Харчування дітей третього року життя

Діяльність органів травлення значною мірою зале­жить від бажання їсти, тобто від апетиту, а відчуття його пов'язане з підвищенням збудливості харчових центрів мозку, тобто з посиленням харчових рефлексів. На їжу, з'їдену без апетиту, виділяється менше травних соків, вона повільніше і гірше перетравлюється. Отже, надзвичайно важливі рефлекси на час, які утворюються лише тоді, коли дитина кожного дня приймає їжу зав­жди в один і той самий час.

З наближенням часу їди підвищується збудливість органів травлення, виділяю­ться травні соки, внаслідок чого з'являється апетит, і їжа швидко перетравлюється. Апетит потрібно підтри­мувати, створюючи в приміщенні, де їдять діти, спокійну і затишну обстановку, хороший настрій у дітей.

При чотириразовому харчуванні добова калорійність харчового раціону (1900—2000 ккал) повинна розподі­лятися так:

сніданок — 25%,

обід — 40%,

полудник — 10—15%

вечеря — 20—25%.

При триразовому харчу­ванні в дитячому садку діти одержують близько 1500— 1600 ккал, отже, 400—500 ккал вони повинні одержува­ти вдома за вечерею. В меню має входити достатня кількість вітамінів, і мінеральних речовин, воно має бу­ти різноманітним протягом тижня, а протягом дня одна­кові страви не повинні повторюватись.

Якщо дитина систематично з'їдає менше, ніж по­трібно, стає збудженою чи в'ялою, її неодмінно треба показати лікареві.

Якщо дитина повільно їсть другу  страву, коли вона суха або тверда, то можна дозволити запивати компотом чи кисілем, оскільки в неї мале слиновиділення.