Другий братик чи сестричка: поява другої дитини в сім’ї

Багато хто з мам не помічає або не розуміє почуттів першої дитини, коли в сім’ї з’являється ще один карапуз. У дитини не рідко трапляються вияви ревнощів, адже до народження братика батьки існували тільки для неї. Такі малюки сприймають немовля з незадоволенням.  

Багато хто з малих дітей реагує в цій ситуації дуже своєрідно:

-   починає вимагати соску;

-   не проситься вночі на горщик;

-   починає неправильно вимовляти звуки;

-   хоче щоб мама його годувала.

Такою поведінкою дитина намагається звернути на себе увагу. Єдина дитина у сім’ї часто дуже довго почуває себе маленькою, а поява немовляти змушує її глянути на себе по-новому.

Поради батькам  як себе вести в подібних ситуацій

Підготуйте старшу дитину до звістки про народження братика або сестрички. Насамперед враховуйте вік старшої дитини та намагайтесь в період очікування народження малюка залучати до вибору імені, радьтеся з приводу покупок та ін.  Розповідайте про те, як вам буде цікаво всім разом. Зробіть в будинку необхідні перестановки за декілька місяців до народження малюка та визначте місце старшої дитини, що вона не почувала себе зайвою.

Допомагайте дитині відчути себе потрібною. Наголошуйте на тому, що без її допомоги вам було б тяжко, адже маленький братик чи сестричка ще не вміє сидіти, ходити, розмовляти, користуватися ложкою, чашкою, туалетом. Доручайте дитині важливі завдання, такі як, принести соску, пелюшку, памперс то ін.  Нехай старша дитина допомагає витирати малюка після купання, чи наглядати за ним, якщо мама вийшла з кімнати.

Не порівнюйте дітей, щоб у одного з них не склалось враження, що інший подобається батькам більше або менше за нього. Час від часу нагадуйте старшій дитині про те, як важко бути немовлям, та як добре бути старшою дитиною.

Дайте відчути старшій дитині себе вихователем.  Дитина при цьому пишатиметься тим, що батьки цінують її здібності, і швидко подорослішає. Діти, як правило, дуже люблять гратися  у тата і маму, тому батькам варто використати цю схильність , щоб стимулювати у старшої дитини бажання допомагати малюкові і виховувати його. Дитині легко позбутися почуття суперництва, якщо переконати її, що вона давно вже вийшла з віку немовляти і не належить до тієї категорії, що її молодший братик чи сестричка.