Вводимо соки в харчовий раціон дитини

Увіці 4 - 4,5 місяців за порадою лікаря в раціон дитини вводять ягідні, фруктові і овочеві соки. З фруктовими та овочевими соками дитина отримує необхідні йому вітаміни і мінеральні солі, яких не вистачає в грудному молоці та які позитивно впливають на травлення.

 На початку потрібно давати яблучний сік, а через деякий час грушевий без додавання інших фруктів. Поступово вводьте в раціон харчування смородиновий, вишневий, гранатовий.  Ні в якому разі не можна давати дітям до року ананасовий, апельсиновий, грейпфрутовий, лимонний соки.

Видача соків здійснюється поступово.Спочатку дають пів чайної ложки, потім кількість соку щодня збільшують на 1-2 чайні ложки. Загальний об’єм соку доводять до 40-50 мл. в день. Всю денну порцію соку доцільно розділити на два прийоми. Давати соки дітям треба під час або після їди, тому що в них міститься відомий відсоток цукру і вживання їх перед їжею знижує апетит.

Спочатку давайте сік з чайної ложечки, а із збільшенням об’єму соку  використовуйте спеціальну поїлку.

Для приготування соків можна користуватися соковижималкою. Плоди та овочі перед приміщенням їх в соковижималку перебираються, щоб не було зіпсованих. Такі овочі, як морква, спочатку миють щіткою, потім очищають від шкірки, і чисту моркву обдають окропом. Овочі, плоди та ягоди, які мають щільну шкірку або тверду консистенцію, необхідно вимити холодною водою і обдати кип’ятком. Малину і інші ягоди слід ретельно промити холодною кип'яченою водою.

Якщоприготування соків ведеться вручну, то подрібнені або натерті через тертку овочі складають у попередньо прокип'ячену марлю і віджимають в скляний, емальований або фаянсовий посуд. Соки готувати краще перед вживанням. Заздалегідь віджаті соки слід зберігати в темному прохолодному місці.

З чотирьох місяців дитині можна давати пробувати сире протерте яблуко; спочатку дають пів чайної ложки, а потім його кількість слід збільшувати до двох столових ложок перед їжею. Вживання яблучного пюре сприятливо позначається на загальному стані дитини, роботі кишечника, сприяє звикання дітей до густої їжі.