Якщо дитина вдарилась

Найрозповсюдженіший вид травм серед дітей – удари. Яка ж дитина, навчаючись ходити, а пізніше і бігати, не падала та не вдарялась. Легенький удар і через день-два у забитому місті не відчувається болю. Якщо удар сильний, то в тому місті з’являється синець, який має вигляд темно-синьої плями, яка поступово зникає. Щоб зменшити набряк на вдарену частину тіла слід негайно покласти компрес.

Дуже небезпечно для дитини, коли вона падає з висоти і забиває живіт чи грудну клітку.Внутрішні органи в неї ніжні, а тому набрякають, часом навіть розриваються, тоді як кістки за рахунок пружності можуть переносити значні струси, перевантаження. І якщо немає зовнішньої кровотечі, дитина самостійно підвелася й пішла, то травми немає. Та батьки повинні бути особливо уважні до того, як дитина поводиться після падіння, наприклад з дерева чи паркану. Бо це може призвести до розриву кишечника, селезінки, печінки, легені та інших органів. Іноді дитина, яка вдарилась, приховує це від батьків, тому що боїться покарання, а вже через кілька годин починається запалювальний процес – перитоніт, підвищується температура.

Важливо. Якщо ваша дитина закашляла кров’ю чи в неї  з’явився біль у животі, підвищилась температура, збудженість або, навпаки, дитина стала млявою і сонливою, негайно викликайте лікаря.

До прибуття лікаря покладіть дитину на рівне ліжко, не переодягайте, не годуйте, забезпечте повний спокій.

Також надзвичайно небезпечні для дітей удари голови.Дуже часто навіть не при сильному ударі виникає струс мозку.

Його ознаки:

  • одноразове чи багаторазове блювання;
  • головний біль;
  • сонливість;
  • загальна слабкість;
  • різний розмір зіниць очей;
  • блідість шкірних покривів;
  • іноді порушення мови та слуху дитини;
  • плаксивість.

Іноді дитина може втратити свідомість. Якщо після того, як дитина забила голову, виявиться хоч один із перелічених симптомів, негайно покладіть її в ліжко, заспокойте та покладіть на голову холодний компрес. При струсові мозку не можна вести дитину в лікарню самостійно, оскільки це може призвести до погіршення. Викличне швидку додому.

Для маленьких дітей дуже небезпечно, коли вони падають головою вниз. Чим менша дитина, тим вразливіший її мозок, але зовні ознаки струсу можуть бути не чітко вираженими. Іноді вони з’являються через кілька днів після травми. Щоб уникнути ускладнень батьки повинні неодмінно стежити за малечею протягом кількох днів, а за необхідності звернутися до лікаря.