Займаємося фізкультурою разом з дітьми

Спостерігаючи за здоровими дітьми, ми завжди дивуємося тому, як багато вони рухаються. Підростаю дитина докладає дуже багато зусиль, щоб перевернутися, пізніше – поповзти. Її рухи стають усе більш усвідомленими. Незабаром малеча спинається на ніжки і може годинами підскакувати в ліжечку чи манежі. Регулярні та правильно організовані заняття мають велике оздоровче і виховне значення.

Уже з року можна розпочинати фізичні вправи під музику. Вони повинні бути доступними, цікавими і приносити дитині радість. Важливо пам’ятати, що діти швидко стомлюються і не можуть довго концентрувати увагу на рухах. Тому бажано перетворити заняття на радісну гру.

Займаючись фізкультурою разом з дитиною, мама не тільки фізично і духовно розвиває свою дитину, а й сама відновлює форму після пологів.

Комплекс вправ для мами і дитини

  • Вихідне положення: мама сидить із зігнутими ногами, утворивши «стільчик». Дитина – на її стопах. Розгойдування вправо, вліво, з витягуванням голівки. Повторити 4 рази.
  •  Вихідне положення: мама лежить на спині, дитина на її витягнутих ногах голівкою до стоп. Злегка підіймаючись,   мама підіймає за ручки малечу. Подивились один на одного і знову лягли на спину. Виконувати 4-8 разів.
  •  Вихідне положення: мама сидить, зігнувши ноги. Малюк стоїть на її стопах. Перекочуючись на спину, мама тримає дитину за плечі і піднімає ноги з дитиною паралельно підлозі. Повернути у вихідне положення.  Повторити 4 рази.
  •   Вихідне положення: мама лежить на спині, ноги зігнуті, стопи торкаються живота дитини. Тримаючи дитину за руки чи за плечі, мама кладе її животиком на стопи, піднімає і опускає. Повторити 4 рази.
  •   Вихідне положення: мама сидить, на колінах у неї дитина. Перекочуючись на спину, тягне його за собою. Разом встають. Повторити 4-5 разів.
  •   Вихідне положення: сидячи на пятах, мама тримає дитину, яка лежить на животику, за ліву ручку і праву ніжку. Перекочує її човником. Потім бере за інші ручку й ніжку. Повторює перекочування 4-6 разів.
  •   Вихідне положення: стоячи, мама притискує дитину до себе і притримує за стегна. Виконує невеликий нахил вперед, дитина прогинається. Повторити 4 рази.