Батьки! Довіряйте своїм відчуттям

Ви значно краще підготовлені, ніж гадаєте. Незабаром у вас з'явиться малюк. Можливо, ви вже стали батьками. Ви щасливі, схвильовані, але відчуваєте брак досвіду і не впевнені, що належним чином впораєтеся з новими обов'язками. Останнім часом ви уважно дослухалися до порад родичів і знайомих з приводу виховання дітей, почали знайомитися із статтями фахівців у газетах та журналах. Коли дитина народиться, у вас з'являться нові порадники — лікарі і медсестри. Інколи вам здаватиметься, що виконати всі ці поради надзвичайно важко. Вам слід буде з'ясувати, які дитині потрібні вітаміни і які щеплення їй необхідно зробити. Якась матуся рекомендуватиме вам якомога раніше почати годувати малюка яйцями, бо в них багато заліза. Інша, навпаки, відрадить це через можливу алергію. Вам казатимуть, що, постійно тримаючи дитину на руках, ви розпестите її. Разом з тим, ви відчуєте, що дитині потрібні ваші обійми як ніщо інше. Одні вам почнуть пояснювати, що казки збуджують дітей, а інші — що казки якнайкраще їх заспокоюють.

Не ставтеся надто серйозно дотого, що говорять ваші близькі. Нехай вас не обсипає морозом і від порад фахівців. Головне — не бійтеся довіряти власному здоровому глузду. Виховання — не така вже мудрована річ, ставтеся до нього легко, довіртеся своїм інстинктам і вказівкам лікаря. Досвід показує, що ласкаве поводження з дитиною важить у сотні разів більше, ніж уміння сповивати її чи готувати поживну або лікарську суміш. Щоразу, коли ви берете дитину на руки — хай навіть на перших порах це у вас виходить незграбно, щоразу, коли ви міняєте їй пелюшки, купаєте її, годуєте, усміхаєтесь їй, вона відчуває, що належить вам, а ви належите їй. Ніхто, навіть найдосвідченіший у світі фахівець, не зможе дати їй цього.

Повірте, що пильніше вчені досліджують проблеми виховання дітей, то більше вони переконуються, що прийоми, якими користуються хороші матері й батьки і які їм підказує природний інстинкт, найправильніші. А взагалі: найкраще справи йдуть у тих батьків, які довіряють своїм відчуттям. Краще зробити помилку під впливом несвідомого імпульсу, ніж усе робити, як написано, але з холодним серцем.
Товариство Червоного Хреста і відділи охорони здоров'я організовують повсюдно навчання майбутніх тат і мам. Там ви можете отримати відповіді на запитання, що вас хвилюють, — з приводу вагітності, пологів і догляду за дитиною.