Радійте своєму малюку

Не бійтеся своєї дитини. Не вірте, коли вам скажуть, що увага, якої вимагає до себе дитина, закладена в її природі і вона з'являється на світ, аби всіма правдами й неправдами прив'язати вас до себе, примусити танцювати під її дудку. Дитина народжується, щоб у майбутньому стати доброю і розумною дорослою людиною.

Не бійтеся годувати малюка, коли вам здається, що він голодний. Інакше він просто не буде їсти.

Не бійтеся виявляти свою любов до нього і радість, яку він вам дає. Будь-яке маля потребує, щоб до нього всміхалися, розмовляли з ним, гралися, ніжність і любов потрібні йому не менше, ніж калорії та вітаміни. Все це потім зробить його особистістю, здатною любити оточуючих і радіти життю. Малюк, якому в дитинстві не дісталося любові, виросте черствою і холодною людиною.

Не бійтеся потурати бажанням дитини, якщо, звичайно, вони не виходять за межі здорового глузду і не перетворять вас на її раба. Плач немовляти в перші тижні життя викликаний відчуттям якогось дискомфорту — можливо, це голод або порушення роботи шлунка, втома або напруга. Занепокоєння, яке виникає у вас, коли ви чуєте його плач, бажання будь-яким способом заспокоїти його цілком природні. Можливо, буде досить узяти його на руки, поколисати чи походити трохи з ним, тримаючи на руках.

Не переходячи розумних меж, можна і попестувати дитину — цим ви її не зіпсуєте. Однісінький раз нічого не змінить. Справжня розпещеність настає поступово, якщо мати не знає відчуття міри або сама бажає опинитися у дитини під п'ятою і всіляко заохочує подібні ЇЇ схильності.

Кожен батько хоче, щоб його дитина набула здорових звичок, які в майбутньому допоможуть їй у житті. Але й малюк хоче харчуватися в певні години, і з часом він буде готовий засвоїти гарні манери поведінки за столом. Його кишечник і сечовий міхур працюють (якщо немає відхилень від норми) за своїм власним розкладом, який іноді не збігається з вашими очікуваннями. Ставши дорослішою, дитина дізнається від вас, де саме треба задовольняти свої природні потреби. Таким же чином малюк захоче змінити розклад свого сну відповідно до власних потреб. Раніше або пізніше він стане враховувати не тільки сигнали свого організму, а й спосіб життя родини — від вас йому буде потрібна лише мінімальна допомога.