Дитячий одяг для немовлят

одяг немовлятиТрикотажні кофти. Це дуже зручний одяг — у ньому дитина може перебувати і в період неспання, і навіть на вулиці.

Рукави бувають зашитими на кінцях, щоб малюк не подряпався, або відкритими. Довгу кофту малюкові важче скинути з себе, але в жаркому кліматі найкраще короткі кофтинки. Купіть відразу три або чотири кофти. Якщо у вас немає пральної машини із сушкою, то візьміть ще дві-три про запас.

Сорочки бувають двох видів: у вигляді пуловера та із застібкою. Останні легше надіти на маленьке податливе тільце. Легкі сорочки з короткими рукавами не підійдуть для холодних приміщень. У деяких фасонів сорочок є язичок, до якого шпилькою пристібається пелюшка, — це особливо зручно для недосвідчених мам, які ще не навчилися загортати пелюшки так, щоб вони не спадали. Купуйте сорочки відразу з розрахунку на однорічний вік або, якщо ви боїтеся, що сорочка буде велика, на шестимісячний. Купіть відразу три або чотири сорочки. Якщо у вас немає пральної машини із сушкою, то візьміть ще дві-три про запас.

Костюми з нейлону, часто в суміші з бавовною, дуже зручно носити вдень. Та в них можна одягати дитину і на ніч. Костюми застібаються від шиї до ніг.

Короткі і довгі плаття та кімоно. Їх шиють з бавовняної фланелі. Вони не мають застібки, і надягають їх поверх сорочок або нічних кофт. Практичного значення вони майже не мають і є лише окрасою.

Светри треба надягати на дитину в холодному приміщенні або під час прогулянок непогожої пори року. Коли дитина не спить, светр можна надягати і на голе тільце, і поверх іншого одягу. На ніч його треба надягати під інші речі. Стежте, щоб комір був м'яким і не заважав рухатися шиї.

Верхній одяг для прогулянок на свіжому повітрі:
Конверт, що застібається на блискавку, вкриває малюка, що лежить у візку, до плечей.
Комбінезон теж надягають на дитину під час прогулянок у візку. Застібається на блискавку або на ґудзики від шиї до ніг.
Виготовляють конверти і комбінезони стьобаними на ваті або на акрилі. Для більш старших дітей їх роблять із вовни.

Слинявчики оберігають одяг від рідини, що тече у немовляти з рота. Під час прийому їжі на дитину надягають пластиковий або волохатий слинявчик. Уздовж його нижнього краю пришита кишеня, куди збираються залишки їжі. Клейонкові слинявчики легше відмити, але дорослих вони не завжди влаштовують з естетичних міркувань. Матер'яним слинявчиком можна також витирати рот, звісно, якщо ви знайдете на ньому сухий краєчок.

Пелюшки. Легкі пелюшки звичайно роблять з тонкої бавовняної тканини, а теплі — з фланелі або байки. Тонкі пелюшки легше сушити, але коли дитина підросте, вони не зможуть увібрати всю сечу. Якщо ви їх пратимете щодня, то обійдетеся дюжиною. У будь-якому разі більше, ніж півсотні, вам не знадобиться. Купуйте пелюшки великих розмірів.

Серветки (необов'язково). Паперові серветки підкладають у пелюшки вдень, коли в дитини очікується випорожнення.

Випускають серветки також із спеціально обробленого нейлону. При їх використанні шкіра малюка не так мокне.

Непромокальні штанці, що їх надягають поверх пелюшок, дадуть вам змогу виходити з немовлям на вулицю. Вдома їх також можна одягати, але при цьому стежте за станом шкіри у дитини. Річ утім, що з мокрих пелюшок рідина вбирається у верхній одяг і звідти поступово випаровується. Штанці утримують рідину всередині, через що пелюшки зберігають у собі вологу і тепло. Це сприяє виникненню запрілості і подразнення шкіри. У будь-якому разі необхідно щодня мити штанці. Штанці випускають двох фасонів: у вигляді звичайних трусиків та із застібкою. Шовкові і нейлонові штанці довше залишаються м'якими, ніж пластикові. Щоб краї штанців з пластику не натирали шкіру, їх можна обшити м'якою тканиною.

Спальні мішки і комбінезони. У шестимісячному віці дитина починає перевертатися в колисці, і більшість матерів вважають за краще вкладати малюка спати в спеціальних мішках або комбінезонах, а не вкривати ковдрою. (Діти часто просто скидають із себе покривало.) Мішок має рукави, а комбінезон — ще й зашиті знизу штанини. (На низ штанин нашивають підошви із цупкого нековзкого матеріалу.) Мішки і комбінезони шиють з найрізноманітніших матеріалів з розрахунку на різну температуру приміщення: з плису, фланелі, акрилу тощо. Довжину багатьох комбінезонів та мішків можна змінювати, випускаючи в нижній частині і в плечах, у міру того як дитина росте.

Якщо малюка кладуть спати в теплій кімнаті, де мама не мерзне в легкому халатику і спить під бавовняним покривалом, то й мішок або комбінезон не повинні бути тепліші. У холодній кімнаті, де батькам на ніч потрібна цупка шерстяна ковдра, дитину краще класти в акриловому мішку.

Дитина не потребує теплішого одягу, ніж дорослі, скоріше навіть навпаки.

Найбільш зручними є комбінезони із застібкою «блискавка» від шиї до ніг.

Інші види одягу. Вовняні плетені чепчики призначені для прогулянок холодної погоди, коли дорослі змушені вдягати теплі пальта. Такі ж чепчики закривають голову дитині, якщо вона спить у холодному приміщенні. Якщо температура повітря вища, чепчик не потрібен зовсім, тим паче що дітям у них взагалі незручно. Поки дитина не почне сідати і гратися, панчохи і пінетки вам не знадобляться. Згодом їх треба вдягати тільки при низькій температурі в приміщенні. Дитинча добре виглядає в платтячку, але відчуває себе в ньому незручно, та й мамі воно завдає багато клопоту.