Постільна білизна для дитини

Постільна білизна дитиниКовдри. Якщо ви звичайно кладете дитину спати в мішку або комбінезоні, то ковдра вам може знадобитися тільки інколи або якщо в кімнаті дуже холодно. Замість простої ковдри у будь-якому разі краще користуватися в'язаною шаллю, бо малюка простіше в неї загорнути, і в ліжку вона з нього не сповзе. Дуже зручні ковдри і шалі з акрилу — вони не тільки теплі, а й легко перуться. Ковдра має бути достатньо великою, щоб можна було підіткнути її під матрац.

Легкі бавовняні покривала виконують допоміжну роль. Вони не дають тепла, але в них можна загортати дітей, які неспокійно поводяться уві сні, і сповивати немовлят, щоб вони не могли рухатися.

Клейонки бувають гумовими і пластиковими. Особливо зручні клейонки, покриті з обох боків фланеллю. Така клейонка і сама не ковзає по матрацу, і не дає ковзати простирадлу. Крім того, при контакті клейонки з тільцем дитини у неї не виникне неприємних відчуттів. Нарешті, між тілом дитини і клейонкою з фланелевим покриттям не порушується циркуляція повітря, отже, відпадає потреба додаткових прокладок і мама звільняється від зайвого прання. Проте жаркої погоди підстилати стьобаний матрацик не завадить. Фланелеве покриття необхідно відпирати (це можна робити в машині), тому потрібно мати одну клейонку про запас.

Клейонка має бути достатньо великою, щоб її можна було підіткнути під матрац, інакше краї матраца підмокатимуть. Сьогодні випускають матраци, вже обтягнуті пластиковою плівкою, але вона недовго прослужить, якщо ви більше нічого не підстилатимете під простирадло: плівка незабаром порветься, і крізь отвори просочуватиметься сеча.
Пара шматків клейонки з покриттям заощадять вам час на прання. Один із них покладіть на простирадло під стегна дитини — тоді, якщо вона не ворушиться уві сні, простирадло залишиться сухим. Інший шматок мама може класти собі на коліна під час годування немовляти.

Матрацики. Якщо ви користуєтеся простою клейонкою (без фланелевого покриття), зверху на неї обов'язково треба класти стьобаний матрацик. Він не тільки вбиратиме зайву вологу, а й забезпечить циркуляцію повітря під тілом немовляти. Інакше його шкіра буде постійно мокнути і перегріватися. Кількість матрациків залежить від того, як часто ви їх пратимете і як часто мочиться дитина. Мінімально потрібно три матрацики, а ще краще — шість.

Простирадла. Вам знадобиться від трьох до шести простирадл. Якщо перший час дитина спить у маленькій колисці, замість простирадл можна стелити пелюшки. Кращими вважаються простирадла з бавовняного трикотажу: їх легко прати і сушити, не треба прасувати, мокрі, вони не прилипають до тіла. Купувати потрібно простирадла, які за розміром відповідають матрацу.