Догляд за пенісом дитини

Обрізання та інші методи догляду за пенісом. Чи потрібно робити хлопчикові обрізання? Якщо ні, то як доглядати за його статевим членом? Однозначно відповісти на ці питання важко.

Обрізання полягає у видаленні крайньої плоті — шкірної складки, що закриває головку статевого члена. Обрізання корисне з погляду простої і практичної гігієни статевого члена, якщо зроблене в ранньому віці. Залози, які містяться у шкірі внутрішнього листка крайньої плоті, виділяють схожу на сир речовину — смегму. Якщо крайню плоть не видалити, то смегма накопичуватиметься під нею, стаючи сприятливим середовищем для розвитку бактерій і провокуючи запалення головки. Після обрізання смегма не утворюється й інфікування головки не відбувається. Обрізання в дитячому віці не викликає психічної травми, яка часто супроводжує цю операцію в старшому віці. Особливо сприятливе обрізання, якщо ви живете в країні або районі, де заведено такий обряд, — тоді хлопчик не почуватиме себе ображеним. Обрізання з гігієнічною метою можна зробити в пологовому будинку.
Після обрізання ранка заживає декілька днів. Поки цього не станеться, зіткнення з пелюшкою може викликати у малюка неприємні відчуття. Щоб уникнути цього, змастіть борним вазеліном невеликий шматочок марлі й оберніть ним кінчик пеніса. В'язкий вазелін не дасть марлі зісковзнути. Якщо ранка треться об грубу тканину пелюшки, то вона може почати трохи кровоточити. Але це не причина для паніки.

Можна підтримувати в чистоті головку статевого члена іншим способом. Під час щоденного купання відтягніть крайню плоть і швидко вимийте відкриту головку. Майте на увазі, що для малюка це болісна процедура, оскільки отвір крайньої плоті в цьому віці дуже маленький. Мені здається, що так доглядати за пенісом незручно як фізично, так і психологічно.

Нарешті, третій спосіб догляду за пенісом — це дати йому спокій. Так і роблять на більшій частині земної кулі.

У старшому віці обрізання може піти на шкоду дитині. Питання про обрізання часто піднімають, коли хлопчикові вже виповнилося кілька років. Приводом для цього звичайно брає подразнення головки статевого члена або дитяча мастурбація. Раніше переживання дитини не бралися до уваги, і рішення про обрізання здавалося цілком логічним і правильним. Від батьків та лікарів можна було почути таке припущення: «Можливо, він мастурбує тому, що його мучить сверблячка від запалення». Подібний підхід ставить віз попереду коня. Сьогодні ми знаємо, що хлопчик між 3 і 6 роками дуже боїться, аби чогось не трапилося з його пенісом.

Він раз у раз торкається статевого члена, ніби переконуючись у його повній цілості. Через це може виникнути легке подразнення. Якщо з'ясувати, що тут причина, а що наслідок, то стане зрозуміло, чому майбутня операція тільки посилить його страхи.

Найбільший ризик психічної травми припадає на вік від року до шести років, але він не виключений і в період статевого дозрівання. На мій погляд, краще робити обрізання якомога раніше.

Ерекція. У хлопчиків у ранньому віці ерекція статевого члена досить звичайна. Виникає вона найчастіше при повному сечовому міхурі і в процесі сечовипускання. Не звертайте на це увага.