warning: Creating default object from empty value in /home/vasya/data/www/mamunya.net/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Годування і харчування

Овочеве пюре для дітей до року

Кожна мама хоче бачити свою дитину здоровою, гарною, розвиненою. Це у великій мірі залежить від харчування. Ваша малеча росте, тому їй необхідне належне харчування, яке забезпечить організм потрібними білками, жирами, вуглеводами, вітамінами та мінеральними солями.

Чи вистачає новонародженому молока

 Чи вистачає молока? При неспокої дитини у матері часто виникає сумнів, а може вона голодна, чи вистачає їй молока. Потрібно постаратися з'ясувати причину занепокоєння, так як не всякий плач є свідченням голоду. Плач і занепокоєння дитини відразу ж після годування, неспокійний сон, смоктання пальця чи краю пелюшки, низька прибавка ваги, можуть вказувати на недостатню кількість молока у матері.

Вводимо соки в харчовий раціон дитини

Увіці 4 - 4,5 місяців за порадою лікаря в раціон дитини вводять ягідні, фруктові і овочеві соки. З фруктовими та овочевими соками дитина отримує необхідні йому вітаміни і мінеральні солі, яких не вистачає в грудному молоці та які позитивно впливають на травлення.

Меню дитини на восьмому місяці життя

В цьому віці дитина залюбки смакує овочевий суп-пюре з моркви, брукви, картоплі, цибулі, зеленого горошку. Моркву та брукву заливають гарячою водою, варять 20 хвилин, потім додають картоплю, селеру, цибулю, зелений горошок і варять до готовності. Ще гарячими овочі збивають блендером або протирають через сито, додають відвар, кип’ятять та перед зняттям з вогню, перемішують із чайною ложечкою вершків.

Харчування новонароджених

Грудне вигодовування є ідеальним видом харчування для новонароджених і грудних дітей, а материнське молоко є незамінною за складом і засвоюваності їжею, яка забезпечує повноцінний ріст і розвиток дитини. Цю істину повинні добре засвоїти всі молоді матері і не відмовлятися від годування грудьми.

М'ясо в харчовому раціоні дитини до року

Починаючи з 7-го місяця необхідно вводити в харчовий раціон малюка тваринний білок -  м'ясо. М'ясо багате на калій, магній, мідь, цинк, та мінерали та мікроелементи,  що так необхідні для розвитку та росту дитини. Вживання цього продукту є профілактикою анемії.

Каші для дитини до року

Ваш малюк уже із задоволенням смакує овочеве пюре, сміливо переходьте до наступного етапу введення прикорму – каші. Каші надзвичайно важливі для дитини, оскільки багаті на мінеральні речовини, вітаміни, рослинний білок.

Бажано розпочинати з каш, які не містять глютен, так звані однокомпонентні каші. До них належать:

 рис;

 гречка;

Як правильно вводити прикорм дитині

Бажання забезпечити свого малюка всім найкращим, найкориснішим ніколи не покидає відповідальну матусю. Найкращим для новонародженого є звичайно грудне молоко. Та дитина росте, змінюється, тому повинен змінюватись і її раціон харчування.

Харчування дітей на п’ятому-шостому році життя

Травлення значною мірою залежить від апетиту. На їжу, з’їдену без апетиту, менше виділяється травних соків, вона повільніше і гірше перетравлюється та засвоюється.

Харчування дітей четвертого року життя

 Для правильного росту і розвитку дитини надзвичайно важливе раціональне харчування. При його організації потрібно враховувати вікові потреби дітей у поживних речовинах. Добова калорійність і хімічний склад раціону визначаються відповідно до норми потреб на один кілограм маси тіла дитини:

білків – 3,5 – 4 г.;

жирів – 4 г.;