Ставлення дитини до незнайомих людей

Ставлення дитини до незнайомих людей. Ви можете спостерігати, як дитина переходить з однієї стадії свого розвитку до іншої, а її реакції на незнайоме місце і незнайому людину. Візьміть, наприклад, її поведінку в кабінеті лікаря. Двомісячне немовля практично не звертає на лікаря уваги. Лежачи на столику для огляду, воно дивиться через плече лікаря на мамине обличчя. Мати справу з тримісячним малюком для лікаря одне задоволення. Він миттєво розпливається в усмішці у відповідь на усмішку лікаря. Але до 5 місяців ставлення дитини до чужих різко змінюється. Коли наближається незнайоме обличчя, вона перестає агукати, усмішка зникає. Завмерши, вона приблизно з півхвилини насторожено роздивляється незнайомого. Потім живіт дитини починає часто здійматися і опадати, підборіддя тремтить, і нарешті лунає пронизливий крик. Вона така збуджена, що продовжує ще довго плакати після завершення огляду.

Цей період характеризується особливою підозрілістю, коли дитина легко лякається невідомих предметів, наприклад капелюха на голові гостя. Навіть до свого батька вона не виявляє прихильності. Така поведінка пояснюється, можливо, тим, що малюк уже досить розвинений і в змозі відрізнити знайоме обличчя від побаченого вперше. Якщо ваша дитина в півроку така полохлива, якщо через силу переносить нову обстановку і нових людей, постарайтеся захистити її від стресів, не дозволяйте незнайомим людям наближатися до неї, поки та бодай трохи звикне до їхніх облич, скоротіть виходи з дому. З татом справа простіша - дитина дуже скоро навчиться його впізнавати.

Деякі діти до певного часу досить спокійно ставляться до незнайомих, але потім ситуація змінюється кардинально. Гадаю, у 13 місяців дитина найбільш підозріла до оточуючих. З наближенням лікаря малюк намагається схопитися на ніжки і сповзти зі столу на руки матері. Він кричить і втикається личком у мамину шию, немов страус ховає голову в пісок. Іноді він замовкає,але тільки для того, щоб через плече кинути на лікаря погляд, швидкий, як удар кинджалом, і знову заходиться криком. Лише після закінчення огляду він поступово заспокоюється. Зате через кілька хвилин він з цікавістю оглядає кабінет і своїм задоволеним виглядом показує, що зовсім не проти заприятелювати з лікарем.