warning: Creating default object from empty value in /home/vasya/data/www/mamunya.net/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Виховання дитини

Режим дня дитини першого місяця життя

 Своєчасне вироблення режиму дня є запорукою гарного фізичного та психічного розвитку вашої дитини та допоможе вашому малюку адаптуватись до нового життєвого середовища.

Режим дня місячної дитини може бути наступним

6.00  перше годування після ранкового пробудження.

Режим дня дитини в 11 місяців

От вашій дитині уже 11 місяців! Вона вміє стояти і навіть робить перші самостійні кроки, під час годування тримає сміливо у руках ложку, хліб.  Режим дня – ваш найкращий помічник на цьому етапі розвитку та виховання вашої малечі. Він дисциплінує дитину, вивільняє час для мами коли вона може відпочити, почитати, просто поспати, якщо втомилася.

 Розпорядок дня для дитини в 11 місяців може бути наступним

Режим дня дитини у віці 10 місяців

Ваш малюк уже вільно повзає, переступає ніжками, тримаючись руками за коляску. Він знає ім’я кожного члена сім’ї, назви багатьох предметів, вимовляє нескладні слова. Батьки називають йому речі, що стоять у кімнаті, зустрічаються на вулиці, просять передати іграшку: «Дай пірамідку, візьми левенятко та ін.» Тоді дитина швидше оволодіває мовою. Вчить дитину гратися – покажіть, як відкривається коробочка, як побудувати будиночок з кубиків, скласти пірамідку, тощо.

Як привчити дитину до горщика

Важливо своєчасно привчити дитину проситися на горщик. Для того щоб до півтора року малеча навчилася проситися і перестала мочити штанці, потрібно дотримуватися ряду умов.

Режим дня дитини на третьому році життя

Протягом третього року життя діти перебувають на режимі з одноразовим денним сном. Якщо дитина виховується вдома, то для неї також потрібно виробляти режим і стежити за суворим його додержанням.

Правильний режим дня забезпечує добрий фізичний і пов'язаний з ним розумовий розвиток дитини. Тільки ті діти, які дотримуються режиму дня, багато рухаються, особливо на свіжому повітрі мають хороший апетит і високу опірність проти інфекційних хвороб. Здебільшого вони дисципліновані й життєрадісні.

Другий братик чи сестричка: поява другої дитини в сім’ї

Багато хто з мам не помічає або не розуміє почуттів першої дитини, коли в сім’ї з’являється ще один карапуз. У дитини не рідко трапляються вияви ревнощів, адже до народження братика батьки існували тільки для неї. Такі малюки сприймають немовля з незадоволенням.  

Багато хто з малих дітей реагує в цій ситуації дуже своєрідно:

-   починає вимагати соску;

Виховуємо культурно-гігієнічні навички і самостійність на третьому році життя

Важливим у вихованні дітей є закріплення набутих і формування нових умінь і культурно-гігієнічних нави­чок, удосконалення самостійних дій. Потрібно стежити за виконанням того, що було недостатньо засвоєно ди­тиною на попередній стадії розвитку. При неправильно­му вихованні дитина хоч і володіє умінням (тримати чашку, їсти ложкою, знімати одяг тощо), але може від­мовлятись активно діяти, хоче щоб її годували, одягали, а якщо й виконує вимоги, то без бажання. Надзвичайно важливо своєчасно ускладнювати вимоги до дітей.

Виховуємо культурно-гігієнічні навички у дітей другого року життя

У дітей другого року життя такі процеси, як умивання, годування, укладання спати, одягання, потребують особливої уваги батьків. Правильне і своєчасне проведення процесів дає можливість легко закріпити в дітей позитивне ставлення до них, розвинути певні уміння і культурно-гігієнічні навички. Але можна так само легко виробити і закріпити в дітей негативне ставлення до цих процесів.

Як правильно виробити режим дня для дітей першого року життя

Основною умовою правильного виховання дитини першого року життя є своєчасне вироблення режиму дня, від якого залежить як фізичний, так і психічний розвиток. На хороший емоційний стан і активність вашої крихітки впливають своєчасне годування, сон, правильна організація активного неспання. Правильний режим дня запобігає виробленню різних шкідливих звичок: засинання під час колихання, ссання пустушок та ін.

Режим дня дітей другого року життя

Період активного  неспання у дітей до року і шести місяців не повинен тривати довше як 4,5 години.  У цьому віці діти повинні спати вдень два рази. Після року і шести-семи місяців період активного неспання може тривати 5,5 годин, тому їх потрібно переводити на режим з одноразовим денним сном.