Режим дня дитини на третьому році життя

Протягом третього року життя діти перебувають на режимі з одноразовим денним сном. Якщо дитина виховується вдома, то для неї також потрібно виробляти режим і стежити за суворим його додержанням.

Правильний режим дня забезпечує добрий фізичний і пов'язаний з ним розумовий розвиток дитини. Тільки ті діти, які дотримуються режиму дня, багато рухаються, особливо на свіжому повітрі мають хороший апетит і високу опірність проти інфекційних хвороб. Здебільшого вони дисципліновані й життєрадісні.

До двох  з половиною років діти мають меншу працездатність, тому їх активне неспання триває 5-5,5 годин, вдень вони повинні спати 2,5 години. Після двох з половиною років активне неспання може продовжуватись 6 годин, а денний сон – 2 години.

Діти потребують чотириразового харчування через 3,5 години. Перший сніданок після нічного сну може бути через 1,5 години після пробудження, а вечеря повинна бути не пізніше як за 1-1,5 години перед відходом до сну.

Діти цього віку вже менше витрачають часу на їду і туалет, тому в них більше залишається часу для гри, занять, прогулянок.

У кожний період неспання проводьте заняття з дитиною, тривалістю 8-15 хвилин. Також повинні бути дві прогулянки. Взимку тривалістю  по 1,5 години, а з настанням теплих днів прогулянки стають довшими. Слідкуйте, щоб одяг дитини відповідав погодним умовам. Також важливо правильно організовувати прогулянки на свіжому повітрі, щоб вони не стомлювали малюка. Для цього необхідно гратися разом з малечею.

Розпорядок дня для дитини на третьому році життя

(одноразовий денний сон)

 

Пробудження                                               7.30

Сніданок                                                         8.00

Прогулянка, ігрові заняття                        8.20-11.50                                        

Обід                                                                 12.00-12.30

Спання                                                           12.30-15.30

Полуденок                                                     16.00-16.30

Прогулянка, ігрові заняття                        16.50-19.25

Вечеря                                                            19.30-19.50

Купання, нічний сон                                     20.30-7.30