warning: Creating default object from empty value in /home/vasya/data/www/mamunya.net/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Розвиток і навчання

Розвиток рухів у дитини четвертого року життя

Щоб навчити чотирирічну дитину основних рухів, їх необхідно показувати, адже малеча завжди намагається наслідувати. Вправи потрібно показувати правильно і в природному для даного руху темпі. Щоб привернути увагу дитини до головних деталей руху, то обов’язково супроводжуйте показ такого руху поясненням.

Слідкуємо за диханням

Нервово-психологічний розвиток дитини від місяця і до року

Після народження  дитини основні системи організму пристосовуються до нових умов життя. Уже в перші дні виявляються захисні рефлекси, наприклад повертання голівки в напрямі джерела світла, доторкання до губ, викликає в голодної дитини реакцію пошуку (немовля відкриває ротик).

Розвиваємо рухи дитини другого року життя

У дітей другого року життя розширюється список особистих досягнень: розвиваються рухи під час різних дій з предметами; виникає допитливість; розвивається мова (дитина вчиться вимовляти окремі слова, поєднувати по два, потім і по три слова, утворюючі найпростіші речення); виховуються навики особистої гігієни та самостійності.

Розвиток слуху та зору у дитини від місяця і до року

Важливу роль в житті відіграє орган зору, за допомогою якого людина відрізняє світло від темряви, сприймає форму, розмір і забарвлення предметів, визначає відстань до них та ін. Око у новонародженої дитини важить 2-4 г, а око дорослої людини – 6-8 г. Після народження маса ока збільшується особливо інтенсивно протягом першого року життя, в 3-4 роки воно досягає майже маси ока дорослої людини.

Розвиток рухів на третьому році

Потрібно удосконалювати і сприяти дальшому роз­витку координації загальних рухів (ходіння, лазін­ня, біг, кидання) і рухів рук та пальців. Треба вихову­вати уміння керувати своїми рухами відповідно до нав­колишніх умов (за сигналом змінювати темп або припиняти рух), виконувати одночасно різні рухи рук і ніг, розвивати здатність координувати свої рухи з рухами інших дітей і сприяти розвитку правильної по­стави.

Як правильно розвивати рухи на першому році життя

Повноцінний розвиток вашої дитини великою мірою залежить від умов середовища, організації всього життя  і виховання. Уповільнений ріст тіла може зумовлюватись як нестачею білків чи вітамінів у харчуванні так і недостатністю їхніх рухів.

Розвиток мови дитини

Розвиток мови дитини«Балакучість» дитини багато в чому визначається не здібностями, а темпераментом. У більш жвавого, безпосереднього малюка бажання поспілкуватися з вами з'являється раніше. Спокійна, схильна до споглядання дитина, перш ніж висловити свою думку про світ; воліє довше помовчати, не відволікаючись від спостережень за тим, що відбувається навколо.

Дитина починає ходити

У середньому діти встають на ноги після 8 місяців. Міцні, зі здоровим честолюбством діти намагаються встати уже в 7 місяців. Іноді всебічно здорові малюки зволікають до року і довше. Як правило, не поспішають набрати вертикального положення вгодовані, спокійні діти або ті, які не відразу координують свої рухи.

Дитина починає повзати

Цей вид пересування дитина опановує десь після 6 місяців.

Дитина починає перевертатися і сідати

Якщо керувати рухами голови і рук майже всі діти починають приблизно в одному віці, то в умінні перевертатися, сідати, повзати, вставати і робити перші кроки кожна дитина вибирає свій час. Дуже велике значення мають її темперамент і комплекція. До міцних, енергійних дітей ці навички приходять раніше; вгодовані флегматики не поспішають освоювати новий вид рухів.