Дитина починає перевертатися і сідати

Якщо керувати рухами голови і рук майже всі діти починають приблизно в одному віці, то в умінні перевертатися, сідати, повзати, вставати і робити перші кроки кожна дитина вибирає свій час. Дуже велике значення мають її темперамент і комплекція. До міцних, енергійних дітей ці навички приходять раніше; вгодовані флегматики не поспішають освоювати новий вид рухів.

Коли ви помітите перші спроби дитини перекинутися, старайтеся не залишати її без нагляду або підстрахуйтеся за допомогою спеціальних лямок. Коли ж вона освоїть перевороти зі спини на живіт і назад, небезпечно залишати її навіть посеред великого ліжка. Просто вражаюче, з якою швидкістю вона може опинитися скраєчку.

Більшість дітей у віці між сьомим і дев'ятим місяцем уже вміють сідати, правда, за допомогою матері. Але деякі малюки - без ознак затримок у розвитку - чекають, поки їм виповниться рік. Коли ви берете дитину за ручки, вона намагається підтягнутися. Звернувши увагу на прагнення дитини сісти, мами ставлять собі запитання, коли ж можна буде користуватися високим стільцем або прогулянковим візком? Лікарі радять у цьому разі не поспішати і зачекати, поки дитина навчиться самостійно сидіти з прямою спиною принаймні кілька хвилин. Це зовсім не означає, що ви не повинні стимулювати її бажання сідати, наприклад підтримуючий за ручки, садячи на коліна або підкладаючи під спину подушку. Не допускайте тільки, щоб вона сиділа в неправильній позі.

На завершення хочу зробити попередження про використання високого стільця. Звичайно, чудово, коли малий сидить за столом з усією родиною. Але, з другого боку, падіння з високого стільця стали надто частим явищем. Коли дитина вже навчилася їсти самостійно, було б правильніше садити її за окремий низенький столик. Якщо ви все ж таки вирішили користуватися високим стільцем, вибирайте виріб з широкою основою (його не так легко перекинути) і з прив'язним ременем, який не дасть змоги дитині випасти. Після того як дитина навчиться повзати і вставати на ніжки, не тримайте її довго на стільці-їй необхідно більше рухатися.