Режим дня дитини першого місяця життя

 Своєчасне вироблення режиму дня є запорукою гарного фізичного та психічного розвитку вашої дитини та допоможе вашому малюку адаптуватись до нового життєвого середовища.

Режим дня місячної дитини може бути наступним

6.00  перше годування після ранкового пробудження.

6.00-7.00 неспання. Після пробудження починіть день гігієнічними процедурами для підтримання чистоти тіла новонародженого. Протріть оченята, лобик, щічки, підборіддя ватним тампоном змоченим у теплій кип’яченій воді.  Прочистіть носик, якщо за ніч там накопичився слиз, який заважає дихати. Обов’язково в перший місяць потрібно здійснювати регулярний догляд за пупковою ранкою. Підмийте теплою водою сідниці та статеві органи. В процесі проведення гігієнічних процедур лагідно розмовляйте з дитиною, тому що це спряє її розвитку та полегшує перехід від неспання до сну.

7.00-9.00 сон

9.00  друге годування

9.00-10.00 неспання. В цей час пограйтеся з немовлям, поспівайте. Розмовляйте з дитиною спокійно, не сваріться у її присутності. Не потрібно вмикати на повну потужність телевізор, радіо, тому що це надмірні подразники для ще слабкої нервової системи.

10.00- 12.00 сон

12.00 третє годування

12.00-13.00 неспання. Надзвичайно важливо для дитини першого місяця життя організувати прогулянки. У зимовий час перебування на свіжому повітрі має тривати 10-20 хвилин, а влітку можна гуляти від 20 хвилин до декількох годин.  Сонячні промені сприяють виробленню в організмі вітаміну Д. Та пам’ятайте час, коли можна починати виносити дитину на свіже повітря, залежить від стану здоров’я та кліматичних умов.  Важливо з другого тижня життя починати загартовування.

13.00-15.00 сон.

15.00  четверте годування

15.00-16.00 неспання. Починаючи з другого тижня життя  дбайте про розвиток слуху та зору, позитивних емоцій вашої малечі. Рекомендується періодично брати дитину на руки та розмовляти з нею. При цьому треба намагатись зосередити погляд дитини на своєму обличчі. Але коли дитину часто беруть на руки, у неї може виробитись небажана звичка, і, крім того, це ускладнює розвиток різних рухів. Тому брати дитину на руки потрібно ненадовго і в основному тоді, коли вона спокійна.

16.00-18.00 сон

18.00 п’яте годування

18.00-19.00 неспання. Проводимо купання перед сном, тому що тепла вода розслаблює та заспокоює. Обов’язково купайте дитину у перевареній воді, до тих пір поки не загоїться пупкова ранка і організм пройде період адаптації до нових умов.

19.00-6.00 нічний сон

21.00 годування

24.00 годування

Якщо додержуватися режиму дня, малеча у цьому віці швидко засинає і сама прокидається для годування, тобто звикає до розпорядку, який далі поступово  з віком буде змінюватись.