Взуття для дитини

Поки дитина перебуває в приміщенні, взагалі немає потреби взувати її. Її ноги, як і руки, звичайно досить прохолодні на дотик, але це її зовсім не турбує. Інакше кажучи, воно не потребує ні черевиків, ні капців, якщо тільки підлога не крижана.

Більш того, коли дитина почне вставати і ходити, корисно частіше залишати її босою. Річ у тім що стопа у немовлят досить плоска. Водночас шкіра на її склепінні дуже чутлива, і коли дитина встає і йде босоніж, м'язи стопи й гомілки рефлекторно напружуються, відриваючи поверхню склепіння стопи від підлоги. Ще корисно ходити босоніж по нерівній поверхні-при цьому додатково збуджуються рецептори шкіри склепіння стопи, що керують роботою м'язі& Якщо водити дитину тільки по рівній поверхні і надягати на ноги черевики з жорсткою підошвою, то м'язи стопи будуть розслаблені і початкова плоскостопість прогресуватиме.

Звісно, дитину треба взувати, коли ви в холодну погоду виходите з нею на вулицю або збираєтеся прогулятися тротуаром чи бруківкою. Але все-таки в будинку, на пляжі чи в пісочниці у дворі в теплу погоду бажано залишати ноги босими до 2-3 років.

Перший час лікарі рекомендують пінетки з м'якою підошвою. У такому взутті нога дитини досить рухлива. Пінетки повинні бути достатньо просторими, щоб нозі не було тісно, але й не величезними, що спадають на кожному кроці. Шкарпетки теж треба вибирати достатньо великі.

Маленькі діти дуже швидко виростають зі свого взуття, і вам, напевне, доведеться змінювати його приблизно один раз на два місяці. Візьміть собі за правило регулярно перевіряти, чи не малі черевички. Навіть якщо нога дитини добре поміщається в черевику, не можна вважати, що взуття підібране правильно - адже під час ходьби ступня пересувається вперед і пальці впираються в передній край черевика. Черевик підходить за розміром, коли в положенні стоячи між кінчиками пальців і переднім краєм черевика залишається відстань приблизно з півнігтя вашого великого пальця. Тож звісно, що черевики не повинні тиснути і по ширині ступні.

Якщо необхідно носити взуття зі спеціальними прокладками, щоб виправити клишоногість, викривлення ніг, зміцнити гомілковостопний суглоб, то лікар звичайно приписує спеціальні ортопедичні черевики з високими жорсткими халявами.

Дитині з прямими міцними ногами підійдуть м'які черевики - лише б вони не були занадто тісними. Від взуття на гумовій підошві краще відмовитися, позаяк ноги малюка будуть у ньому пітніти.