Ранкова гімнастика на четвертому-п’ятому році життя

Систематичне, щоденне проведення ранкової гімнастики позитивно впливає на фізичний розвиток дитини: формується правильна постава, гарна хода, попереджається плоскостопість. Також ранкова гімнастика допомагає організму активізуватися після сну, виробляє такі риси характеру як наполегливість та дисциплінованість.

Для чотири-п’ятирічних дітей комплекс ранкової гімнастики складається з чотирьох-п’яти вправ. Ранкова гімнастика починається з ходьби, що триває до 1 хв. В швидкому темпі.

"Віконечко".Переплести пальці опущених рук в замок, підняти їх вгору над головою - подивитися в "віконечко" (вдих), опустити руки, не розплітаючи пальців, вниз (видих). Повторити 3-5 разів.

"Плавець".Тулуб злегка нахилити вперед, прямі руки також витягнути вперед (видих), випрямляючи, розвести руки в сторони (вдих). Повторити 3-5 разів.

"Жабеня". Присісти, розводячи коліна в сторони, пальці рук злегка торкаються підлоги попереду тулуба, спина пряма; вимовити: "ква-ква-ква" (видих), повторити 3-5 разів.

"Літак качає крилами".Розвести руки в сторони, ноги злегка розставити. Робити нахили тулуба вправо і вліво. Повторити 3-5 разів.
"Зайченя". Руки зігнуті в ліктях, кисті опущені. Робити легкі стрибки на носках. Чергувати 6-7 стрибків з ходьбою (12-16 кроків). Повторити 2 рази. Дихання довільне.