Як правильно вводити прикорм дитині

Бажання забезпечити свого малюка всім найкращим, найкориснішим ніколи не покидає відповідальну матусю. Найкращим для новонародженого є звичайно грудне молоко. Та дитина росте, змінюється, тому повинен змінюватись і її раціон харчування.

До чотирьох – чотирьох з половиною місяців дитина повинна споживати тільки материнське молоко, але їй необхідно додатково вводити вітаміни із соками фруктів, овочів, з риб’ячим жиром. З двомісячного віку за рекомендацією лікаря дитину поступово привчають до соків. Спочатку дають декілька капель соку, потім його кількість поступово збільшують до однієї чайної ложки і доводять до п’яти чайних ложок два-три рази на день у шестимісячному віці. Потрібно привчити до одного якогось соку (морквяного, яблучного тощо), а коли дитина до нього добре звикне, то можна вводити і другий сік, а потім – третій. У два-три місяці можна давати і терте яблуко.

Підгодовування  потрібно вводити способом тренування, тобто починати з малої кількості і поступово збільшувати цю кількість. Пам’ятайте, що дитина повинна при цьому бути здоровою. Коли дитина добре звикне до однієї їжі, можна вводити новий вид їжі також способом тренування.

 Підгодовують з ложечки спочатку рідкою їжею, потім поступово привчають до густішої. Їжа повинна бути свіжоприготованою.

Кожний новий вид їжі потрібно давати дитині з ранку перед годуванням груддю, щоб стежити за реакцією протягом дня. Перше підгодовування, як правило, вводять у вигляді овочевого пюре. Спочатку треба дати одну столову ложку перед годуванням груддю, на другий день – півтори-дві ложки, і так поступово збільшувати кількість.

На початку необхідно давати овочеве пюре з одного виду овоча. Найкращими для початку є кабачки, кольорова  капуста і броколі, так як вони гіпоалергенні і мають м’яку клітковину. Прослідкуйте чи не послідувало ніяких побічних реакцій (висипи на шкірі, підвищення температури, проблеми з травленням та ін.) і лише тоді впевнено вводьте а раціон даний продукт.

Можна користуватись протертою рисовою, гречаною, вівсяною кашею. Для першого підгодовування рекомендується готувати кошу на овочевих наварах або зварені каші збагачувати готовими фруктовими та овочевими пюре.

Дітям з виявами ексудативного діатезу, анемії, рахіту та дітям із запорами для першого підгодовування рекомендується давати овочеве пюре. З шестимісячного віку в пюре або кашу додають жовток. Каша на молоці рекомендується з шести місяців. У цьому віці можна давати в невеликій кількості фруктові киселі. У шість з половиною місяців можна спробувати дати овочевий суп.

У дев’ять місяців рекомендується додавати в пюре та в супи відварене протерте м'ясо – по 1-2 чайні ложки. У цьому віці дитину годують, як правило, п’ять раз: два рази груддю і три рази підгодовують. До кінця року і ці два годування можна замінити іншими видами харчування, але в жарку пору року не можна відлучати від груді, треба залишити хоч одне годування груддю.