М'ясо в харчовому раціоні дитини до року

Починаючи з 7-го місяця необхідно вводити в харчовий раціон малюка тваринний білок -  м'ясо. М'ясо багате на калій, магній, мідь, цинк, та мінерали та мікроелементи,  що так необхідні для розвитку та росту дитини. Вживання цього продукту є профілактикою анемії.

З усіх сортів м’яса бажано починати з курятини (так зване біле м’ясо, яке легко засвоюється та містить необхідний набір мінеральних речовин і вітамінів), індичатини  (низький вміст холестерину та переважно не викликає алергічні реакції) та телятини ( нежирне м'ясо, яке багате на легкозасвоювані білки).

Дещо пізніше, з 9 місяців можна готувати кролятину, а з 10 місяців давати дитині яловичину.

Приготування м’ясного пюре передбачає наступні етапи:

-     очищаємо м'ясо від плівок та жиру (не використовуйте для приготування м'ясо на кістці, тільки  м’ясну м’якоть) ;

-     наливаємо трохи води та варимо під кришкою до готовності;

-     зварене м'ясо збиваємо блендером та змішуємо з бульйоном в якому варилось м'ясо;

-     добавляємо трішки солі (за бажанням).

Спочатку дайте спробувати дитині пів чайної ложечки, бажано з улюбленими овочами чи кашею. Споживання м’яса включіть в обіднє меню. Прослідкуйте як відреагував організм малюка на новий продукт.  Якщо відхилень не має, то наступного дня можете дати одну чайну ложку м’ясного пюре. Так починаючи з 35 грам, поступово збільшуйте споживання до 60-80 грам в рік. Звикнувши до одного через деякий час пропонуйте наступний сорт м’яса.

Якщо ж після вживання м’ясного пюре у дитини наступає розлад  кишково-шлункового тракту (запори, здуття живота, блювання), то негайно зверніться до лікаря.  Подальше введення узгоджуйте з педіатром.