Харчування новонароджених

Грудне вигодовування є ідеальним видом харчування для новонароджених і грудних дітей, а материнське молоко є незамінною за складом і засвоюваності їжею, яка забезпечує повноцінний ріст і розвиток дитини. Цю істину повинні добре засвоїти всі молоді матері і не відмовлятися від годування грудьми.

У молоці матері білки, жири і вуглеводи - основний будівельний матеріал для організму немовляти - присутні в ідеальному співвідношенні, містяться також усі необхідні мікроелементи і ферменти, які допомагають найбільш повному засвоєнню молока. До того ж в ньому є імунні тіла, що оберігають дитину від багатьох захворювань. Діти вигодувані грудьми, більш міцні, краще розвиваються, менше хворіють.

Вироблення молока починається в молочних залозах жінки незадовго до пологів або в перші дні після пологів. Кількість і якість молока багато в чому залежать від правильного харчування жінки, достатнього сну, своєчасного відпочинку.

До шести місяців дитині потрібне тільки грудне молоко, яке забезпечує потреби в рідині та поживних речовинах. Після шести місяців вводять прикорм, але продовжують годувати грудьми.

Ніякої дієтигодуючій матері дотримуватися не потрібно. Їжа повинна бути звичною, досить різноманітною. У раціон слід включити овочі, фрукти, нежирне м'ясо, рибу, молочні продукти (сир, вершки, молоко).

Існує думка, що чим більше годуюча мама п'є, тим більше у неї виробляється молока. Це не вірно. Цілком достатньо 2-2,5 літра рідини в день, причому враховуються і суп, і соковиті фрукти. У чай корисно додавати молоко або вершки, рекомендуються різноманітні фруктові та овочеві соки.

Уперіод вигодовування дитини груддю слід відмовлятися від харчових продуктів, які можуть викликати у дитини алергічну реакцію: шоколад, кава, апельсини, мандарини, занадто міцний м'ясний або курячий бульйон, гострі приправи, солона або гостра їжа. Свіжа цибуля і часник у великих дозах надають материнському молоку неприємний  запах і смак.

Не можна без дозволу лікаря застосовувати будь-які медикаменти. І вже, звичайно, абсолютно неприпустимо вживання алкоголю будь-якої міцності і куріння.