Чи вистачає новонародженому молока

 Чи вистачає молока? При неспокої дитини у матері часто виникає сумнів, а може вона голодна, чи вистачає їй молока. Потрібно постаратися з'ясувати причину занепокоєння, так як не всякий плач є свідченням голоду. Плач і занепокоєння дитини відразу ж після годування, неспокійний сон, смоктання пальця чи краю пелюшки, низька прибавка ваги, можуть вказувати на недостатню кількість молока у матері.

Проводим зважування. Якщо щодо молока у матері виникають сумніви, то шляхом повторних зважувань дитини можна визначити кількість молока, яке висмоктує дитина за одне годування і приблизно за один день. Для цього проводять контрольне зважування. Дитину зважують спочатку перед годуванням, а потім відразу ж після годування.За різницею у вазі судять про те, скільки висмоктала дитина молока. У годуючої мами в ранкові часи буває молока дещо більше, ніж до вечора. Тому необхідно зважувати дитини не менше два рази в день - вранці і ввечері, або в різні дні, але також один раз - вранці, інший - ввечері.

Про правильне харчуваннядитини можна судити за станом шкірних покривів (рожеві, оксамитові),достатньомурозвитку підшкірно жирового шару (глибокі складки на руках, стегнах, тулуб), частим сечовипусканням, нормальному психічному розвитку і руховим умінням.

Відомовсім, що на першому місяці життя дитина в середньому додає 600 г, на другому і третьому місцях відзначається найбільш інтенсивне наростання ваги по 800 грам. У кожний з наступних місяців збільшення ваги відбувається на 50 грам менше, ніж в попередньому.

Скільки молока повинна випивати дитина? Часто молодих мам цікавить питання, скільки молока повинна висмоктувати дитина за день, щоб покрити свою потребу в харчуванні. З цією метою можна використовувати розрахунок співвідношення об’єму харчування до ваги тіла дитини. Кількість молока за добу, яке необхідно випивати дитині у віці від 2 тижнів до 2 місяців складає 1/5 ваги тіла дитини; з 2 місяців до 4 місяців – 1/6;

з 4 місяців до 6 місяців – 1/7;

з 6 місяців до 9 місяців – 1/8.

 Звичайно, що даний метод є приблизним, адже кожна дитина є індивідуальна.