Овочеве пюре для дітей до року

Кожна мама хоче бачити свою дитину здоровою, гарною, розвиненою. Це у великій мірі залежить від харчування. Ваша малеча росте, тому їй необхідне належне харчування, яке забезпечить організм потрібними білками, жирами, вуглеводами, вітамінами та мінеральними солями.

Найкраще починати знайомити дитину з дорослою їжею з  приготування овочевого пюре, оскільки воно дуже поживне та легко засвоюється. Овочевепюре спочатку необхідно готувати з овочів, які не мають грубої клітковини, таких як морква, ріпа, картопля. Далі поступово додають інші овочі - кольорова капуста, зелений горошок, кабачок.

Якприготувати овочеве пюре?

Щоб зберегти максимальну кількість мінеральних солей, овочі всіх видів дитячої їжі варять на пару, або тушать в невеликій кількості води з обов'язковим використанням останньої.  Бажано варити овочі в керамічному або скляному посуді. Якщо в одному посуді варять кілька видів овочів, їх закладають послідовно в залежності від швидкості розм'якшення.

Рецепт овочевого пюре

Беремо такі овочі, як морква, капуста, картопля, ретельно їх миємо під проточною водою, чистимо, нарізаємо та кладемо овочі в посуд.

Заливаємо все так, щоб вода покривала овочі та варимо до повної готовності.  Далі зварені овочі збиваємо блендером (або перетираємо через сито) до однорідної маси та добавляємо кип'яченегарячемолоко.  Кип’ятимо 1-2 хвилини. У готове пюре додаємо трішки вершкового масла.

Вводимо в раціон.

Овочеве пюре бажано давати зранку, щоб простежити за тим, як відреагує організм на новий продукт. Починайте з пів чайної ложечки та поступово доведіть до 100 грамів на день. Якщо ваш малюк смакує таке пюре із задоволенням, то через деякий час (приблизно місяць) урізноманітнюйте раціон вводячи в нього нові овочі.

Якщо ж дитина не виявляє інтересу до овочевого пюре, відмовляється від нього, не слід відразу здаватися. На перших порах можна до овочевого пюре додавати декілька капель грудного молока. Покажіть дитині, яке воно смачне, а потім запропонуйте скуштувати. Якщо ж все таки малюк відмовляється, то не наполягайте, зробіть перерву та спробуйте ввести в раціон через тиждень.

Пам’ятайте, неналежне харчування вашої дитини призведе до зниження ваги та затримки розвитку.