Різні іграшки для гри самих маленьких

До 3-х років
Наприкінці першого — початку другого місяця життя у дитини виникає здатність концентрувати свою увагу. У першу чергу в цьому віці маляті необхідні іграшки, які вона зможе розглядати: різні підвіски, колечка для хапання, брязкітки, навіть кульки, але діаметром не менше 10—15 см, пластмасові рибки, каченята. Для розвитку хватального і тримального рефлексів, починаючи з трьох-п'яти-тижневого віку, до ліжечка чи манежу необхідно підвішувати барвисті іграшки на відстані 50-70 см від дитини, у віці 2-3 місяців ця відстань повинна бути 35—40 см, щоб вільно дотягтися ручкою. Спроба дотягтися до висячої перед ним іграшки є важливим чинником у розвитку здатності повертатися на бік, перевертатися зі спини на живіт чи плазувати.
У шестимісячному віці, коли маля починає плазувати, сидіти, маніпулювати предметами, іграшки різної форми і кольору будуть гарним стимулом до руху, а розмаїття зорових вражень - розвивати зорово-орієнтаційие сприйняття.
З першими упевненими самостійними рухами збільшується час, який дитина може проводити за заняттями з іграшками. Різноманітні пірамідки, кульки, мисочки, іграш-ки-звірятки повинні "надійти в розпорядження" дитини вже до восьми місяців. Не обійтися вам і без звукових іграшок.
До року в ігровий набір повинні увійти вже ляльки, машинки, м'ячі різних форм і відтінків, оскільки дитина, копіюючи дії дорослих, годує й укладає спати свої іграшки, наспівує їм пісеньки, будує "будиночки", нагромаджуючи кубики і всі наявні предмети одні на інші.
Першими вимогами, які батьки повинні пред'являти до іграшок, є їхня відповідність психологічним особливостям дітей визначеного віку, а також їхній вплив на здоров'я маляти.
Так, наприклад, м'які іграшки до трирічного віку краще використовувати тільки для демонстрації, оскільки ворсинки матеріалу, з якого вони виготовляються, можуть потрапити в дихальні шляхи, рот, на слизову оболонку очей маляти і викликати їхнє роздратування, а при систематичному використанні — стати причиною легких форм алергії. При покупці м'якої іграшки обов'язково перевіряйте якість ворсу, з якого вона виготовлена, адже, потрапивши в ротик маляти, ворсинки можуть стати причиною виникнення стоматиту.
Піклуючись про здоров'я своєї дитини, ви повинні пам'ятати, що іграшки повинні бути виготовлені з нетоксичних матеріалів. Уважно віднесіться до яскраво пофарбованих іграшок: у складі використовуваних барвників може бути присутній шкідливий для здоров'я кадмій. Абсолютно всі іграшки повинні бути виготовлені з матеріалів, дозволених Міністерством охорони здоров'я України (це обов'язково повинно вказуватися на етикетці), і не містити шкідливих компонентів.
У дитячих іграшок не повинно бути гострих, що ріжуть, дрібних (до 3 см) деталей, що маля може легко зняти і проковтнути, і які легко можуть потрапити у вушко чи ніс.
Створення іграшок для малюків — один з напрямків роботи фірми Mattel. Автори серії Фішер-Прайс в одній іграшці зуміли поєднати і найрізноманітніші матеріали, щоб дитина могла постійно знайомитися з новими відчуттями: гладкого і шорсткого, м'якого і твердого, твердого і пружного, прохолодного і теплого, кольорового і прозорого; і світлові і музичні ефекти для утримання уваги; і перетворення іграшки в міру росту дитини; і стимуляцію рухів від хапання предметів до повзання і ходьби. Яскраві і контрастні іграшки дерев'яні, пластмасові, гумові — відмінні "тренажери" дитячої мови, пам'яті, слуху,зору.
З кожним днем ваша дитина росте і розвивається. Поповнюючи колекцію іграшок свого маляти, ви даруєте йому нові враження, знання, відчуття. Тому іграшка — це ваш незамінний помічник у справі фізичного і психологічного виховання дитини