Зарядка для дитини. Комплекс вправ для спини

Вправа для розминки

Вихідне положення — стоячи, права рука на поясі, ліва простягнута вперед, права нога — вперед на носку. На рахунок «один» одночасно відставляємо ногу назад і заводимо руку за спину, на рахунок «два» — повертаємося у вихідне положення. Виконувати в неквапливому темпі 2 підходи по 8 разів на кожен бік (зміна руки і ноги).
 

 

 

 

 

 

 

  

Вправа для плечового пояса та м’язів між лопатками
Вихідне положення — основна стійка. На рахунок «один» підняти плечі вгору, руки вільно опущені, на рахунок «два» — плечі опустити. Виконувати вправу 10 разів.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа для трапецевидних м’язів та м’язів низу спини
Вихідне положення — стоячи, ноги розставлені помірно широко, коліна злегка зігнуті. На рахунок «один» — невеликий нахил корпуса вперед, спина пряма. На рахунок «два» — лікті проходять максимально назад, при цьому руки зігнуті. Якщо дитині складно тримати рівну спину в нахилі, тоді положення спини може бути вертикальним і робити рухи тільки руками. Виконувати 2 підходи по 3-5 разів.
 

 

 

Вправа для низу найширших м’язів спини
Вихідне положення — стоячи, одна нога простягнута вперед, зігнута в коліні, інша — відведена назад, опора рукою на зігнуте коліно, спина пряма, друга рука — вільно опущена. На рахунок «два» — заводимо зігнуту руку максимально назад і одночасно піднімаємо плече. Виконувати 2 підходи по 3-5 разів.

 

 

 

 

 

 

Вправа для розвитку грудної клітки та легенів
Вихідне положення — стоячи, руки в «замок» над головою. На рахунок «один» — переводимо руки вперед до грудей, спина кругла, ноги можна злегка зігнути в колінах. На рахунок «два» — повернутися у вихідне положення. Виконувати 2 підходи по 5-10 разів.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа для м’язів спини
Вихідне положення — лежачи на животі. На рахунок «один» — дістати правою рукою ліву ногу, на рахунок «два» — перемінити ногу і руку. Виконувати по 5 разів у кожен бік.
 

 

 Вправа для м’язів преса
Після вправ для спини необхідно виконати кілька вправ для м'язів-антагоністів, тобто для преса.
Вихідне положення — сидячи, ноги зігнуті, голова опущена на коліна. На рахунок «один» — спираючи руками в підлогу, відводимо корпус назад, ноги у висячому положенні розгинаємо в колінах, але не до кінця. На рахунок «два» — у вихідне положення. Виконувати 2-3 підходи, повторень — на скількох стане сил.

Вправа на розтягнення
Наприкінці комплексу дитині необхідно виконати таку вправу: стоячи, нахилитися вперед, спина кругла, і постояти в такім положенні упродовж 10 секунд. Також дуже корисно дитині повисіти на руках на турніку. Вихідне положення — лежачи на животі. На рахунок «один» — узяти дитину за руки (за ноги) і повільно потягнути, але не вгору, а на себе і затримати на 10 секунд у такому положенні. На рахунок «два» — повільно опустити. Виконувати 2-3 підходи по 5 разів