Відвідування малої дитини гостями

Гості до дитиниПерший час візити слід обмежити. Народження дитини стає для численних родичів і знайомих приводом навідати щасливих батьків і привітати їх з такою знаменною подією. Звичайно, це приємно, але сила-силенна гостей стомлює молоду матір. Скільки ж може бути відвідувачів? Однозначної відповіді на це питання немає. Більшість матерів декілька тижнів після повернення з пологового будинку дуже швидко втомлюються — адже самі по собі пологи відібрали у них багато сил, та 1 організм їх не встиг перебудуватися після недавньої вагітності. Ще більше на стан жінки впливають зміни в емоційній сфері.

Для деяких людей прийняти гостей — справжня радість. Господарі мають змогу розслабитися, забути на хвильку про набридливі клопоти. Проте багато хто погано переносить великі компанії і відпочиває лише з кількома найближчими друзями. Інші візитери, хоча ми скучали за ними і раді були б їх бачити, так чи інакше стомлюють, надто коли ми не дуже добре себе почуваємо. Молода мати, втомлена несподіваним візитом, може зробити серйозну помилку в такий важливий момент для неї, що, звичайно, буде всім на шкоду. Гадаю, молодій мамі слід із самого початку суворо обмежити відвідини, а згодом, орієнтуючись на свій стан, поступово збільшувати кількість гостей. Критерієм має бути умова: після того як пішов останній відвідувач, мати не відчуває себе знесиленою. Краще, якщо мати пояснить свою відмову зустрічатися з гостями думкою лікаря про її стан здоров'я. Тоді вона не виглядатиме негостинною — адже вона тільки виконує вимоги лікаря. Я б на наполегливі прохання відповідав так: «Лікар дозволив мені від завтра приймати по одній людині на день, і не більше п'ятнадцяти хвилин. Чи не могла б ти прийти до мене у четвер, скажімо, годині о четвертій?» Є багато й інших відмовок, щоб відкласти або перенести візит: проведена напередодні безсонна ніч, годування груддю, повільне відновлення сил.

Гостей, які приходять без попередньої домовленості, можна зустріти ввічливо, але водночас змусити їх відчути себе винними: «Лікар дозволив мені приймати відвідувачів з наступного тижня, але коли вже ти прийшла, можеш зайти на хвилинку».

Одна мати, щоб уникнути втомливих візитів, просто при¬кріпила до вхідних дверей записку, що вона не має наміру страхувати дитину і фотографувати її, що вона не потребує предметів по догляду за дитиною і книжок, тому на дзвінки не відповідатиме.

Спілкування гостей з дитиною. Багато гостей, побачив¬ши немовля, розчулюються від захоплення, їм кортить взяти його на руки, потермосити його. Вони роблять йому «козу», забавні гримаси, сюсюкають. Деякі діти сприймають подібне поводження спокійно, інші не витримують його, хоча реакція більшості знаходиться десь посередині. Мати сама повинна вирішити, дозволяти чи ні гостям бавитися з дитиною, і при надмірному їх захопленні нею виявити необхідну твердість. Звичайно, це нелегко, бо увага сторонніх до дитини дає батькам чималу втіху. Слід пам'ятати, що діти швидко втомлюються в незнайомих місцях, нові події часто їх лякають. Це треба вра¬ховувати, наприклад відвідуючи дитячу поліклініку.