Необхідні речі (придане) для немовляти

придане немовлятиПридбайте потрібні речі заздалегідь. Деякі жінки не хочуть замислюватись про придане, поки малюк не з'явиться на світ. Завчасно купивши все необхідне, ви бодай трохи вивільнитеся, коли настане найбільш напружений час. Адже більшість жінок не можуть думати про щось стороннє, коли на їхні плечі повністю лягає турбота про дитину. В такому стані елементарна купівля кількох сосок перетворюється для них на колосальну проблему. Мами, що пройшли через подібні випробування, зізнавалися мені потім: «Наступного разу я куплю заздалегідь усе, що мені зможе знадобитися. Кожна шпилька, кожна пелюшка мають бути під рукою».

То що ж необхідно придбати, перед тим як у вашому домі з'явиться новонароджений? Не даючи вичерпної відповіді, дозволимо навести деякі рекомендації.

Колиска. Можливо, ви захочете, щоб немовля спочивало в розкішній колисці на шовкових простирадлах. Врахуйте, проте, що воно не оцінить вашого пориву. Насправді ж йому потрібне ліжечко із стінками з боків, з якого дитина не впаде, і матрац, м'який зверху, але жорсткий в основі. Перший час замість колиски можете скористатися, наприклад, кошиком із супермаркету або шухлядою письмового столу. Волосяний матрац або матрац з гумової губки були б найкраще, але вони дуже дорогі. (Іноді волосяна набивка, особливо свиняча щетина, викликає алергію у схильних до неї дітей. Щоб уникнути неприємностей, застеліть матрац повітронепроникною плівкою.) Матрац можна зробити, простьобавши яку-небудь стару ковдру. Не використовуйте для матраца м'яку подушку: вткнувшись у неї носом, дитина може задихнутися. Краї бічних стінок краще обшити м'яким матеріалом, щоб немовля не поранило рук. Подушка під голову малюкові не потрібна.

Ванна і стіл для сповивання. Немовля можна купати в кухонній раковині, пластмасовому тазу (краї стінок у таза мають бути широкими і закругленими, щоб у них зручно було впира¬тися руками), ночвах. Купають і одягають дитину, сидячи біля невисокого столика, на якому стоїть ванна (для цього підійде, наприклад, картковий столик на міцних ніжках), або стоячи, поставивши ванну на звичайний стіл. Якщо ви миєте дитину в раковині, то можете сидіти поруч на високому стільці.

Дуже зручні розбірні ванни з тканинним покриттям, але вони досить дорогі і займають багато місця. На жорсткому каркасі такої ванни закріплена водонепроникна тканина. Сама ванна встановлена на високих ніжках, так що ви можете купати немовля стоячи, не дуже згинаючись. Коли купання закінчене, на верхню частину каркаса натягується матерія і ванна стає подібною до столу, на якому можна витерти, одягнути і переповити малюка.

Інші предмети догляду:

  • Піпетки із скляним кінчиком. З їх допомогою видаляють з носа слизисті виділення під час застуди.
  • Медичний термометр для вимірювання температури тіла.
  • Марля. Із шматочків стерильної марлі чи бинта, скачавши їх змоченими водою пальцями, роблять маленькі Тампони або джгутики, за допомогою яких прочищають ніс і вуха малюка.
  • Розчини вітамінів. У готові розчини, які малюкові закапують у рот, звичайно входять вітаміни А, С і D. Перш ніж придбати той або інший розчин, порадьтеся з лікарем.
  • Мило. Годиться будь-яке не дуже лужне мило. Мило з добавками гексахлорофену має бактерицидні властивості.
  • Бак для пелюшок. Бак об'ємом 12 л повинен бути виготовле¬ний з матеріалу, що не піддається корозії, наприклад пластмаси, і мати кришку. Деякі матері запасаються двома місткостями — в одну складають мокрі пелюшки, а в другій, у мильному розчині, замочують забруднені.
  • Прогулянкове крісло. З його допомогою ви можете носити дитину у себе на грудях або на спині, звільнивши руки, і не думати про його безпеку. Крісло зручне ще й тому, що не сковує рухів дитини і дає можливість бачити все довкола.