Статеве життя під час вагітності

Статеве життя під час вагітності

Статеве життя, викликаючи різкий приплив крові до статевих органів, може у перші дні вагітності призвести до її порушення. Наприкінці вагітності статеве життя може бути причиною передчасного відходження вод з усіма наслідками і занесення патогенних мікроорганізмів у статеві органи вагітної. Через це рекомендують обмежити інтимні стосунки в перші два місяці вагітності та за вісім тижнів до пологів. Також існує ряд медичних протипоказань, при яких необхідно відмовитися від статевого життя:

- при кровотечі;

- під час першого і останнього триместру вагітним, у яких попередні вагітності не зберігались;

- якщо з’явились ознаки загрози викидня  в даній вагітності;

- у випадку появи тріщини оболонки плода;

- протягом останнього триместру у випадку багатоплідної вагітності;

- коливизначено неправильне розташування дитячого місця, поблизу або над шийкою матки, статеві відносини можуть викликати його передчасне відділення.

Також відмова від статевого життя стосується тих днів, коли повинна була відбутися менструація, якби не наступила вагітність. В цей час є загроза викидня, так як організм жінки звик до циклічних змін та спорожнення матки. При цьому вагітна може вести календар та відмічати такі дні.

Якщо ж вагітність протікає нормально та самопочуття  майбутньої мами задовільне, не варто відмовлятися від інтимного життя. Ви можете не хвилюватися, що інтимні стосунки нашкодять дитині, адже її захищають кілька шарів тканин. По мірі росту живота обирайте такі пози для занять любов’ю, які будуть максимально зручними для жінки.

Статеве життя під час вагітності зміцнює відносини між близькими людьми, приносить масу задоволення, покращує настрій та допомагає краще пізнати один одного.