Харчування вагітної

Харчування вагітної

Харчування в першій половині вагітності має залишатися звичайним. Треба тільки збільшити його на 400-500 калорій на добу. Найкраще це додаткове харчування давати у вигляді додаткового прийому їжі (другого сніданку). У зв’язку з тим, що дуже часто в першій половині вагітності змінюється смак і особливо розвивається потяг до кислого, солоного, треба включити до харчового раціону деяку кількість кислих і солоних страв (оселедець, солоні огірки та ін.).

У багатьох жінок на початку вагітності бувають нудоти, слинотеча, блювання. В таких випадках слід перший сніданок приймати лежачи. Їжа при цьому має бути сухою і холодною. Якщо нудота і блювання набувають тяжкого характеру слід обов’язково звернутись до лікаря.

Їжа вагітної має бути багата на вітаміни, тому що з ними зв’язаний обмін речовин, функція нервової системи і органів чуття. Збільшувати кількість вітамінів необхідно за рахунок споживання свіжих овочів, ягід, фруктів тощо (капусти, помідорів, лимонів, апельсинів). У деяких випадках, особливо взимку, корисно приймати полівітаміни. Їжа повинна містити багато кальцію (житній хліб, овочі, молоко, яйця).

В другій половині вагітності харчовий режим має залишатись таким же. Необхідно забезпечити надходження в організм достатньої кількості повноцінних білків, адже білок – це матеріал з якого будуються клітини.   Цінність білків тваринного походження (м'ясо, риба, сир, молоко, яйця) насамперед в тому, що вони містять всі необхідні для людського організму  і незамінні для вагітної і дитини амінокислоти. Білки рослинного походження містять важливі харчові компоненти: вуглеводи, вітаміни, мінерали і клітковину.

Як і в першій половинні вагітності, потрібні вітаміни. Кількість кухонної солі має бути обмежена до 7-8г. на день. Також рекомендують зменшити вживання гострих страв та гострих приправ. Особливо треба обмежити вживання солоних і гострих страв у жінок, схильних до набряків.