Токсикози першої половини вагітності

Токсикози на ранніх строках вагітності

Токсикозами вагітності звичайно називають захворювання, що розвиваються у вагітної внаслідок самоотруєння її організму або організму плода продуктами обміну речовин.  Також причиною токсикозу можуть бути гормональні зміни, які відбуваються в жіночому організмі в першому триместрі вагітності. Всі токсикози поділяються на токсикози ранніх строків вагітності, токсикози пізніх строків вагітності, а також такі, що можуть бути протягом всієї вагітності.

Блювання вагітних. Блювання виникає в ранні строки вагітності і здебільшого спостерігається вранці натщесерце, особливо у жінок, які очікують первістка. Від цього блювання жінки мало страждають, і при певному режимі та дієті воно минає досить швидко. В таких випадках рекомендують постільний режим, харчування частими, невеликими порціями холодної їжі. В цей період вживайте продукти, що легко засвоюються, пийте воду з додаванням капель лимонного соку, уникайте неприємних запахів.

Неспинне блювання (гіперемезіс). Неспинне блювання – тяжке ускладнення перших тижнів і місяців вагітності. Припадки неспинного блювання бувають по багато разів на день. Жінка втрачає у вазі та різко худне. Блювання приводить до запаморочення, помітне зменшення сечі, поява в сечі ацетону,    сухий язик, прискорений пульс, часті головні болі  свідчить про важкий стан вагітної. При таких ознаках вагітна повинна звернутися в стаціонар для лікування.

Слинотеча. Слинотеча – одна з форм токсикозів вагітності. Кількість виділюваної слини в  таких випадках доходить до 1000,0-1500,0. Вагітна при цьому не може їсти, відчуває сухість у роті, слизова оболонка губ, шкіра теж стають сухими, кути рота, підборіддя подразнюються. Хочеться відмітити, що така форма токсикозу зустрічається вкрай рідко.