Токсикози другої половини вагітності

Токсикози при вагітності

Пізній токсикоз або токсикоз другої половини вагітності може проявлятися у таких формах:

- водянка вагітних;

- нирка вагітних (нефропатія);

- еклампсія.

Водянка вагітних. Водянка вагітних спостерігається на останніх місяцях вагітності. Вона супроводжується набряками на нижніх кінцівках, черевній стінці і статевих органах. В основі захворювання лежить підвищена прохідність судинної стінки для рідини, яка далі затримується в сполучній тканині. Симптомами водянки є зростання ваги тіла в зв’язку з затримкою рідини, білок у сечі, затримка сечовиділення. Захворювання треба диференціювати від хвороб серця і нирок, при яких бувають набряки.

Нирка вагітних. Нефропатія вагітних зазвичай розвивається після двадцятого тижня вагітності і  становить ніби продовження водянки, коли до неї приєднуються набряки на ногах, під очима, білок в сечі, підвищений кров’яний тиск до 180-200, головний біль, нудота.

Еклампсія.Еклампсизм є немовби дальшим розвитком нефропатії. До набряків і підвищеного кров’яного тиску приєднується ряд розладів нервової системи у вигляді різких головних болів з локалізацією у тім’яній або потиличній частині, погіршання зору, блювання і дрібні сіпання.

Еклампсія – найвищий ступінь токсикозу вагітності і може розвинутись, починаючи з 6 місяця вагітності.

Розпізнати еклампсію неважко ,основними симптоми захворювання є:

- білок у сечі;

- набряки;

- підвищений кров’яний тиск;

- втрата свідомості вагітною;

- судороги, які уражають всі групи м’язів – рухові і дихальні;

- прискорений пульс;

- підвищена температура.

Вагітна повинна звернутись до лікаря при появі невеликих набряків, головних болів, відчуття повзання мурашок, судороги у ногах, початку втрати зору, зростання ваги понад 1 кг. на тиждень в останні місяці вагітності, напруженого пульсу, підвищення кров’яного тиску.