Робимо УЗД при вагітності

Робимо УЗД при вагітності

Ультразвукове дослідження дозволяє нам побачити свою дитину, почути биття сердечка, дізнатися стать, тобто відбувається своєрідне знайомство мами і дитини. Вагітна  жінка повинна пройти ехографію не менше трьох разів за всю вагітність.

Перша ехографія проводиться з десятого по дванадцятий тиждень. Основною метою проведення є визначення терміну вагітності, розміру  та маси ембріона. За допомогою ехографії можна почути ритм серцевих скорочень  дитини, поміряти розмір голови. Проведення УЗД дозволяє на ранніх строках вагітності виявити позаматкову вагітність, відхилення у розвитку та загрозу викидня.

Друга ехографія проводиться з двадцятого по двадцять другий тиждень. Вона допомагає лікарю оцінити розвиток дитини та виявити, якщо вони є дефекти формування, патології, при цьому  може виникнути питання про переривання вагітності. Проводити УЗД в другому триместрі потрібно в пренатальному центрі на ультразвуковому обладнанні з високою роздільною здатністю.  Одним із завдань на цьому етапі є дослідження стану плаценти, її розмірів та вмісту. Адже саме через плаценту дитина отримує необхідні поживні речовини, вітаміни для нормального росту та розвитку. Друга ехографія дозволяє з великою часткою ймовірності визначити стать майбутньої дитини.

Третя  ехографія призначається між тридцять другою та тридцять четвертою неділями. При нормальному перебігу вагітності в ній немає потреби. Третє УЗД дозволяє виявити вроджені вади розвитку, що раніше не проявлялись, оцінити загальний розвиток дитини і кількість амніотичної рідини (навколоплідних вод) та розташування плода, що дуже важливо для вибору методу розродження.

Проте є ситуації, коли УЗД проводиться на більш ранніх термінах, до десятого тижня вагітності. Основними показаннями для призначення лікарем ехографії при цьому є:

- тягучі болі внизу живота;

- кровотеча;

- підозра на завмерлу вагітність (при гінекологічному огляді виявляється невідповідність розміру матки терміну вагітності);

- багатоплідна вагітність;

- проблеми з розвитком попередніх вагітностей;

- вагітність, що наступила в результаті екстракорпорального запліднення.

Вагітна повинна виконувати всі рекомендації лікаря й погоджуватись на всі УЗД, адже на сьогодні це найбільш безпечний метод обстеження здоров’я мами і малюка.