Що потрібно знати про молочницю у вагітних

Лікування молочниці

Чим небезпечна молочниця під час вагітності

Молочниця є однією з причин виникнення ускладнень вагітності. Таке ускладнення, викликане грибком CandidaAlbicans. Точніше, не самим грибком, а надмірною його кількістю. Небезпека молочниці у вагітних полягає у можливості внутріутробного зараження дитини. При значному інфікуванні вона несе в собі загрозу для життя дитини. Молочниця може призвести до викидня на ранніх термінах вагітності.

Основні симптоми молочниці

Для захворювання характерні такі основні ознаки, симптоми:

- білі, «сирні» виділення;

- неприємні відчуття печіння, подразнення свербежу в області зовнішніх статевих органів (вони посилюються під час сну, після купання та в теплі);

- болючість після статевого акту;

- статеві органи набувають яскраво-червоного забарвлення;

- можуть виникнути труднощі із сечовипусканням.

Причини виникнення молочниці

- ослаблений імунітет, як наслідок перенесених хвороб;

- тривале лікування антибіотиками;

- неадекватне застосування оральних контрацептивів;

- порушення обміну речовин;

- постійні нервові стреси;

- зараження під час статевого акту від хворого партнера;

- ризик виникнення при цукровому діабеті;

- мило для інтимної гігієни та антибактеріальне мило.

Лікування молочниці під час вагітності

Незалежно від причин виникнення молочниці поставити діагноз та призначити лікування повинен фахівець з врахуванням клінічних проявів та лабораторних досліджень.

Поєднання високоїефективності і хорошої переносимості особливо важливо при призначенні медичних препаратів для вагітних жінок. Препарати місцевого лікування - це, насамперед, вагінальні свічки, креми і таблетки. Найбільшою популярністю користується «Пімафуцин». Цей препарат є найбільш безпечним, тому що не викликає алергію та не токсичний.

При лікуванні молочниці необхідно впорядкувати свій харчовий раціон. З нього потрібно виключити солодкі, гострі, мариновані страви, прянощі, адже ці продукти сприяють розмноженню грибків. Необхідно дотримуватись особистої гігієни, обов’язково застосовувати гігієнічні прокладки. Утримайтеся від статевих стосунків.

Ні в якому разі не займайтесь самолікуванням, не приймайте препарати по рекомендації знайомих та друзів. При перших симптомах захворювання зверніться до лікаря.  Обов’язково проводьте профілактику молочниці, яка допоможе попередити захворювання.

Профілактика молочниці

- дотримуйтесь правил інтимної гігієни;

- носіть бавовняну білизну;

- не зловживайте миючими засобами і антисептиками;

- порушення обміну речовин;

- уникайте стресів, хвилювань;

- вживайте побільше овочів, фруктів, зелені.