Кровотечі в першій половині вагітності

Кровотечі при вагітності

Кровотеча в першій половині вагітності є тривожним сигналом, про те, що вагітність під загрозою. Найчастішою  причиною кровотечі в першій половині є викидень.

Викиднем називається самовільне переривання вагітності в 2-3-4-му місяці вагітності. Розрізняють такі види викидня.

Звичайний викидень при повторному перериванні вагітності на третьому місяці, хоча жінка дуже хоче зберегти вагітність. Основні причини: дитяча матка, захворювання серця, порушення обміну речовин тощо.

Загрозливий викидень -  незначне відшарування плодового яйця з невеликою кровотечою.  При вагінальному дослідженні розміри матки відповідають строкові вагітності. У таких випадках вагітність можна зберегти.

Викидень в ходу, коли плодове яйце повністю втрачає зв'язок із стінкою матки і виходить з порожнини матки. При цьому спостерігається значна кровотеча, сильні болі внизу живота. Вагітність зберегти неможливо.

Повний викидень, коли плодове яйце цілком викидається з матки.

Неповний викидень, коли частина плодового яйця викидається з матки, а частина затримується в ній. Він супроводжується великою кровотечою.

Точно діагностувати викидень відразу важко. Отже, якщо у вагітної з’являються такі симптоми як різного роду кровотеча (колір виділень може змінюватися від червоного до бурого) та  регулярні перейми, лихоманка  необхідно терміново звернутися до лікаря. Чим раніше вам наддадуть медичну допомогу, тим більше шансів врятувати життя майбутній дитині.

Проте варто зазначити, що не кожна кровотеча вказує на загрозу переривання вагітності. Причиною виділення крові може бути закріплення плодового яйця в стінку матки, під час якого невеликі фрагменти її слизової оболонки можуть відторгатись, що викликає появу невеликих кров’яних виділень.

Ерозія шийки матки також є однією з причин кровотечі.Через посилений приток крові до матки під час вагітності слизова шийкиматки може почати кровоточити, перетворюючись на деяку подібність запальної виразки. У разі ерозії шийки матки у вагітних кров зі статевих шляхів з'являється після статевого контакту або зовсім без видимої причини.Біль при  такійкровотечінезначнаі швидко спонтанно припиняється.

Отже, причини кровотечі на ранніх термінах можуть бути не пов’язані з вагітністю, тому обов’язково зверніться до лікаря, щоб визначити  чи є загроза для вашого життя та життя майбутньої дитини.