Готуємося до бажаної вагітності

Консультація у лікаря перед вагітністю

Ми живемо в період динамічних змін, коли будувати плани на майбутнє складно. Проте не відмовляйтеся від підготовки до вагітності, адже вказані заходи допоможуть Вам завагітніти та виносити здорову дитину.

Ретельно обстежтесь. Визначтеся з лікарем, що буде вести Вас протягом вагітності. Обов’язково пройдіть обстеження з чоловіком, яке можливо виявить проблеми на які необхідно звернути увагу до вагітності.При наявності хронічної хвороби (серцево-судинні захворювання, варикозне розширення вен, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, збої ендокринної системи та ін.) проконсультуйтесь з фахівцем та дізнайтесь як буде протікати вагітність, при необхідності пройдіть профілактичне лікування.

Проконсультуйтесь у гінеколога на рахунок методу попередження вагітності, яким Ви користуєтесь.Необхідно за півроку припинити приймати оральні контрацептиви. Жінкам, у яких стоїть внутріматочна спіраль, вийняти її, як мінімум за три-чотири місяці. Нормалізуйте  місячний цикл. Весь цей час до зачаття охороняйтеся виключно презервативами.

Відвідайте стоматолога. Краще до вагітності пройти всі необхідні процедури, такі як пломбування зубів, рентген. У першому та останньому триместрах видаляти зуби та протезувати не можна, з причин необхідності анестезії.

Відвідайте окуліста. Деякі проблеми із зором є прямим показанням до кесаревого розтину. Причиною такого способу народження дитини є стан сітківки. Лікар повинен бути впевнений, що при пологах сітківка не почне відшаровуватись.

Уникайте впливу токсичних речовиняк вдома так і на роботі. Шкідливі речовиниможуть стати причиною безпліддя, а при вагітності сильно впливають на самопочуття самої дитини. До шкідливих умов можна віднести роботу з отрутохімікатами, наркозными газами, рентгенівським обладнанням тощо.Тому будьте обережні, якщо працюєте в таких галузях, як медицина, стоматологія, транспорт, будівництво, фотографія, перукарня та на любому промисловому підприємстві.

Правильно харчуйтесь. Припідготовці до вагітності нормалізуйте своє харчування. Перш за все виключіть з нього солоне м'ясо і рафінований цукор. Включіть у свій раціон морепродукти, овочі, фрукти, соки та інші корисності. Сплануйте свій раціон таким чином, щоб в подальшому не виникла нагальна необхідність приймати полівітамінні комплекси в першому триместрі вагітності. Адже саме в цей період формуються всі системи і органи маленького організму.

Спробуйте досягнути нормальної ваги тіла перед спробою завагітніти. Якщо жінка була на дієті для схуднення, необхідно декілька місяців для повернення ваги до рівноваги.

Незважаючи на правильне харчування лікарі рекомендують приймати фолієву кислоту за  три місяці  до того як Ви спробуєте завагітніти. Прийом фолієвої кислоти до та під час вагітності істотно знижує ризик виникнення патологій у розвитку нервової системи майбутньої дитини.Поповнити її можна і з їжі - з допомогою зелених овочевих культур, таких як шпинат, броколі, апельсини, в хлібі грубого помелу і вітамінізованих кашах. Фолієва кислота в потрібній кількості міститься у всіх пренатальних вітамінних комплексах, які варто почати приймати, як тільки ви прийняли рішення завагітніти, продовжувати їх пити всю вагітність, і не припиняти навіть під час годування груддю.

Відвикайте від шкідливих звичок. Киньте палити, тому що тютюн небезпечний не тільки під час вагітності, але може чинником безпліддя, як жінок так і чоловіків. Виключіть споживання алкоголю,  уникайтестресів. Шкідливі звички найбільше впливають на здоров'я майбутньої дитини.

Обмежте споживання кави та чаю. Дослідження показують, що у жінки, яка щоденно випиває більше однієї склянки кави чи іншого напою в складі якого є кофеїн, менше шансів завагітніти.

Обмежуйте прийом ліків. Постарайтесь не приймати ліки. Провіряйте всі медичні препарати перед їх прийняттям та обов’язково проконсультуйтесь з лікарем. Застосовуйте безпечну терапію до того часу, поки не віднімете дитину від грудей.