Небезпечні продукти при вагітності

Небезпечні продукти при вагітності

Щоб дитина народилася здоровою майбутня мама повинна правильно харчуватися під час вагітності. Збалансоване харчування повинне містити білки, молочні продукти, м'ясо й субпродукти, овочі, фрукти, зелень. Проте є перелік продуктів, що містять загрозу для вагітної, через високий ризик отруєння.

Сире м'ясо та погано просмажене(свинина, яловичина, курятина). Вживання такого м’яса забороняється через ризик захворювання лістеріозом, токсоплазмозом та  отруєння збудниками сальмонельозу.

Морська риба. Це пов'язано з тим, що морська риба накопичує ртуть(вона може бути причиною затримки розвитку плода), а саме риба-меч, кафельник, акула, королівська макрель.Та не всі види риби накопичують ртуть рекомендують при цьому  вживати такі види риби як тунець, лосось, сьомга, сайда, сом два рази на тиждень.

Також вагітним не бажано вживати суші. В сирій рибі можуть бути різні паразити, які несуть загрозу здоров’ю жінки та плоду.

Сирі або не до кінця приготовані яйця через ризик зараження сальмонельозом. Сальмонельоз характеризується різноманітними проявами та може протікати у вигляді гострої кишкової інфекції, що призводить до зневоднення. Вживайте варені яйця.

Непастеризовані молочні продукти (сир, молоко).Такі продукти можуть бути зараженні паразитами і викликати харчове отруєння бактеріями листериями, що дуже небезпечно для мами і майбутнього малюка. Тому молоко, сир, обов’язково пастеризують, тобто нагрівають до температури, при якій гинуть всі мікроби.  Купуючи молоко в магазині уважно дивіться чи є позначка «пастеризоване» та на термін придатності.

Печінка. Даний продукт багатий на вітамін ретинол, який в великій кількості шкідливий для розвитку дитини. Надмірне вживання печінки в першому триместрі шкідливе для дитини.

Вживання кофеїну. Кофеїн з легкістю проходить через плацентарний бар’єр і тим самим негативно впливає на здоров’я дитини. Обмежте вживання продуктів, які містять кофеїн (кава, шоколад, деякі ліки).

Заборонено вживатиалкогольні напої, тому що алкоголь пригнічує нервову систему, фізичний та розумовий розвиток дитини.