Коли проводити тест на вагітність

Кожна жінка при перших ознаках  вагітності хоче швидше дізнатися чи справдились її підозри. Допоможуть їй у цьому сучасні тести, які дозволяють визначити вагітність у найкоротші терміни. Вони ґрунтуються на дослідженні сечі. З настанням вагітності в крові жінки відразу зростає рівень гормону ХГЧ, а потім в сечі. Тест при умові точного виконання інструкції покаже, вагітна чи ні. Найчастіше такий тест являє собою індикаторну смужку, яку занурюють у сечу на 1-2 хвилини. За кількістю смуг судять про наявність вагітності. Чутливість тесту достатня для практично 100% точної діагностики  вагітності на 1-й день затримки очікуваних місячних, а часто це можливо й на 5 днів раніше затримки.

Проводячи тест при затримці місячних, бажано врахувати деякі моменти:

- сеча повинна бути свіжа;

- перед проведенням тесту обмежте  надмірне споживання рідини;

- маленька концентрація сечі може показати неправильний результат;

- за три-чотири години перед проведенням аналізу утримайтеся від сечовипускання;

- уважно прочитайте інструкцію та поетапно виконайте її;

- перевірте термін придатності;

- використовуйте чутливий тест (тест з чутливістю 10 можна використовувати на 7 день після овуляції).

У випадку негативного результату почекайте і повторіть тест через тиждень, можливо термін вагітності дуже малий або Ви не дотримались всіх умов.

Аналіз сечі дає біля 98% правильних результатів, тобто є вірогідність помилкового результату. Аналіз крові дає 100% правильний результат і дозволяє визначити вагітність на ранній стадії, ще до затримки місячних.